MARMARİS MANŞET

100 YAŞINDA İŞİNİN BAŞINDA

100 YAŞINDA İŞİNİN BAŞINDA

Marmaris’in Çamlı Köyü’nde ikamet eden 100 yaşındaki Emine Eraslan, hem üretiyor, hem satıyor, hem de çalışıyor.Cumhuriyet’ten 4 yaş büyük, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak için Samsun’a çıkışının yıl dönümüyle yaşıt olan 1919 doğumlu Emine Eraslan, Marmaris’teki pazar yerinde üretici esnaflık yapıyor.

Bahçesinde yetiştirdiği, köyünden topladığı otları, zeytinleri, çiçekleri, elleriyle yaptığı zeytinyağlarını, tavuklarının yumurtalarını, ilçe merkezinde her perşembe günü kurulan pazar yerinde satıyor.

İlerlemiş yaşına rağmen çalışmaya devam eden Emine nine, sabahın 7’sinde tezgahının başına geçiyor.

İlçe halkının sempatisini ve gönlünü kazanan kadın, hala çalışmasının sebebi sorulduğunda “Çalışmayıp ne yapayım. İşleyen demir pas tutmaz” yanıtını verdi.

Kulaklarının az duyması dışında herhangi bir sağlık probleminin bulunmadığını ifade eden pazar yerinin en yaşlı üreticisi, “Ölünceye kadar da çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Emine nineyi tanıyanlar, 6 çocuğundan 3’ünün vefat ettiğini, sağ olan evlatlarının “Anne çalışmana gerek yok” demelerine rağmen, işine ve hayatına dört elle sarıldığını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!