MARMARİS MANŞET

2020 BÜTÇESİ 135 MİLYON

2020 BÜTÇESİ 135 MİLYON

Marmaris Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında, 2020 yılı gelir gider bütçesi görüşüldü. Buna göre, ilgili komisyon tarafından planlanan gelir gider bütçesi 135 milyon 100 bin TL olarak belirlendi.  Marmaris Belediye Meclisinin Ekim ayı 9. Olağan toplantısının 2’inci oturumu yapıldı. Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen oturumda 12 gündem maddesinin 10’u görüşülüp karara bağlandı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Yurtdışına yaptığı ziyaretler hakkında bilgi veren Başkan Oktay, Marmaris’in kardeş olan Fürth’ü ziyaret ettiklerini söyledi. Fürth ile işbirliklerini genişleteceklerini belirten Oktay, Fürht Belediyesinin, Marmaris’e otobüs ve 3 engelli aracı hediye ettiğini kaydetti. Çeşitli turizm şirketleriyle de görüştüğünü aktaran Oktay, önümüzdeki yıl için olumlu bir geri dönüş alacaklarını ifade etti.

Yoğun bir yurtdışı yolculuğu yaptığını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; “Nürnberg’den Hollanda aktarmalı Londra’ya geçtik.  Orada 3 firmayla görüştük. TUI ile yaptığımız görüşmede 2020 yılı için 130 bin turist artışıyla turizm sezonuna büyük bir katkı sağlanacak” dedi.

Oktay, Easyjet hava yolu acentasıyla yapılan toplantıda olumlu yönde görüşmeler yaptığını belirterek; “

Londra’da bulunan Ryanair  hava yolu şirketi ile görüşmeye gittik.  Dalaman’dan  İngiltere’ye direk uçuş yok ama yaptığımız görüşmede Londra’da bulunan 6 şehirden Dalaman’a direk uçuş için görüşmelerimizi yaparak başvurularını yaptılar” diye ifade etti.

Thomas Cook’tan doğan boşluğu Ryanair sahneye çıkması ile kayıpları kapatacağını vurgulayan Oktay,  Ryanair

İle yapılan görüşmede 4 farklı Avrupa kenti olan Viyana, Vilnius Prag, Paris’e Dalaman için direk uçuş hakkında görüşmeler yaptığını belirtti.

2020 YILI İÇİN 130 BİN TURİST

Thomas Cook’un açığının kapandığını kaydeden Mehmet Oktay, normal operasyonun üzerinde 2020 yıl turizm sezonunun 227 bin daha kapasite eklendiğini söyleyerek, Bölgede ki turizminde canlanacağını söyledi.

Mehmet Oktay’ın başkanlığında yapılan toplantıda, ilgili komisyonlar tarafından görüşülüp alınan kararalar oylamaya sunularak kabul edildi. Buna göre, belediyenin 2020 yılı gelir gider bütçesi, oy çokluğuyla 135 milyon 100 bin TL olarak belirlendi. Yardıma muhtaç ailelere yapılan aylık 450 TL’lik yardım 500 TL’ye çıkarılması kararlaştırıldı. Belediyenin 2020 ile 2024 yılları arasını kapsayan stratejik planı oylamaya sunularak kabul edildi. Önümüzdeki uygulanacak olan,  ilgili komisyon tarafından görüşülüp hazırlanan, Evsel Katı Toplama ve Taşıma ücret tarifeleri yapılan oylamayla kabul edildi. Komisyon tarafından sunulan, belediyeye bağlı birimlerin 2020 yılı ücret tarifeleri oylanıp karara bağlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!