MARMARİS MANŞET

2020 YILINDA ESNAFIMIZA 40 MiLYON TL KREDi VERDiK

2020 YILINDA ESNAFIMIZA 40 MiLYON TL KREDi VERDiK

Marmaris Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Şencan, 2020 yılında kooperatif olarak yaptıkları çalışmalar ve kredilerle ilgili bilgiler verdi. Şencan, “2020 yılında toplamda 40 milyon liralık kredi vererek, esnaflarımızın zor günlerinde yanında olduk’ dedi.
‘Esnaflarımızın yanında olmaya devam ettik’
Başkan Şencan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kooperatifimiz, her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yılda da esnaflarımıza destek olmak adına elinden gelen tüm çalışmaları yaptı. Bizlere yapılan başvurular sonucunda esnafımızın yanında olmaya devam ettik. Kredi kullanmak isteyen esnaflarımız için gerekli işlemleri kooperatifimizde yaptık. Elimizden geldiğince de desteğe devam edeceğiz. Umarım Covid-19 pandemisi kısa bir süre içerisinde biter ve bizler de eski hayatımıza dönmüş oluruz’ dedi.” diye konuştu.
Başarılarımız sürecek
Pandemi döneminde kredi verilmesi konusunda sıkıntı yaşamadıkları kaydeden Başkan Şencan, ‘’Kooperatife gelen ve şartları uyan tüm esnaflara talepleri olan krediler verdik. Bu yıl toplam 40 milyon TL tutarında kredi dağıttık. Bölgemizde bulunan kooperatifler arasında 1’inci sıradayız. Elde ettiğimiz bu başarı ortaklarımız başta olmak üzere yönetim ve denetim kurulumuz, personelimiz ve banka personeli ile yetkililerinin başarısıdır. Bizler güçlü ve tecrübeli ekibimizle hizmet yapıyoruz. Allah, üyelerimizden ve ortaklarımızdan da razı olsun. Biz ortaklarımızın iyi günde kötü günde hep yanındayız. Hükümetin açıkladığı kurallar çerçevesinde kredi veriyoruz. Gönül ister ki kredilerden alınan faiz daha da düşük olsun. Bizler iyi işler yapabiliyorsak, esnafımızın sıkıntısını giderebiliyorsak, bundan mutluluk duylarız” diye konuştu.
Alışverişi yerel esnaftan yapalım
Marmarislilerin alışverişlerini çevresindeki esnaf ve sanatkardan yapmasını isteyen Şencan, “Eğer siz de her gün yüz yüze geldiğiniz dostlarınızın, mahallenizin, sokağınızın yapı taşı olan esnaf ve sanatkarın canlanmasını, biraz olsun nefes almasını istiyorsanız; özellikle pandemi sürecinde büyük fedakarlıklarda bulunarak işyerini kapatan, ailesinin, kendisinin, yanında çalışanın geçimini riske atan esnaf sanatkarlara destek olalım, alışverişlerimizde küçük işletmeleri tercih edelim. Çünkü onlar içimizden biri” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!