MARMARİS MANŞET

31 ilde 3 günlük sokağa çıkma yasağı

31 ilde 3 günlük sokağa çıkma yasağı

Bu hafta sonu 3 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Erdoğan, bu hafta sokağa çıkma yasağının 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ile birleştirdiğini açıkladı

YASAK 1 MAYIS İLE BİRLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen kabine toplantısı sonrası Erdoğan, bu hafta 3 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta 23 Nisan ile birleştirerek 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. 22 Nisan Çarşamba saat 24:00 itibari ile başlayan yasak , 26 Nisan Pazar saat 24:00 itibari ile sona ermişti. Bu hafta yapılan açıklamaya göre yeni sokağa çıkma yasağı 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramını kapsayacak şekilde yenilendi. Bu hafta sokağa çıkma yasağı 30 Nisan 24:00’de başlayacak. 3 Mayıs saat 24:00’de sona erecek.

KARAR HANGİ İLLERİ KAPSAYACAK?

Önümüzdeki hafta sonu yasağı, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak il sınırını kapsayacak.

MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK OLACAK?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “31 ilimizde 1 Mayıs gece 00.00’dan başlayıp 3 Mayıs gece 24’e kadar devam edecek sokağa çıkma sınırlandırmasına hassasiyetle riayet etmelerini istiyoruz. Marketler cuma günü saat 09.00 14.00 arasında açık olacak.” ifadelerini kullandı.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA UYMAMANIN CEZASI NEDİR?

 Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA ECZANELER AÇIK OLACAK MI? ECZANEYE GİTMEK YASAK MI?

 Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca sadece nöbetçi eczaneler hizmet verecek. Kısıtlama boyunca nöbetçi eczane sayıları artırılacak. Acil bir durumda, ikamet ettiğiniz bölgedeki eczaneye gidebilirsiniz.

 SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA SOKAK HAYVANLARINI BESLEMEK YASAK MI?

 Sokak hayvanlarını beslemek isteyen kişiler, oturdukları evin önüyle sınırlı olmak şartıyla evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!