MARMARİS MANŞET

40 YILLIK DOĞA AŞKI

40 YILLIK DOĞA AŞKI

Marmaris’te yaşayan 62 yaşındaki Özcan Köylübay ‘Ülkemi Seviyorum, Dünyayı Geziyorum’ sloganıyla yola çıkarak, 40 yıldır doğa temizliği yapıyor.

Doğa aşığı Özcan Köylübay, bisikletiyle, teknesiyle gittiği her yeri temizleyerek herkese örnek bir davranış sergiliyor. Hobi olarak bu işe başladığını söyleyen Özcan Köylübay, insanoğlunun doğaya attığı atıkları temizliyor.  İnsanların doğaya duyarlı davranmasını isteyen Köylübay, herkesi çevreyi kirletmemeye davet ediyor.

HERŞEYİ BELEDİYEDEN BEKLEMEYELİM

Doğaya atılan cam şişelerin yangına neden olabileceğini söyleyen Köylübay, “ Ben bu işi 40 yıldır her gün düzenli olarak yapıyorum. Nereye gidersem gideyim, her yerden çöp topluyorum. Tüm Muğla bölgesini temizliyorum. Teknemle denize açılarak deniz diplerini de temizliyorum. Geçenlerde yaptığım temizlikte, birçok tuvalet taşı buldum denizde. İnsanlar eğitimini alması lazım. Doğayı kirletmeyelim. Herşeyi belediyeden de beklemeyelim. Dün İçmeler Turunç yolunda, 3 saatlik çevre temizliği yaptım. Lütfen içip içip yollara atmayalım” diye konuştu.

DOĞADAKİ TEK İZİMİZ AYAK İZİMİZ OLSUN

Çevre temizliğine aralıksız devam edeceğini belirten Köylübay, “Cam şişelerin güneş ısısıyla otlara tutuşup yangına neden olabilir. Arabalardan camdan pet şişesi, hatta torba içinde çöp atılmış. Ülkemizin değerini bilelim, doğamız bizim geleceğimiz. Duyarlı insanlarımızda var. Onlara emekleri içinde çok teşekkür ederim. Elimizden geldiği ölçüde yeşile, doğaya sahip çıkıyoruz. Daha fazla nasıl bu güzel doğayı geleceğe taşıyabiliriz diye doğayı temizlemeye devam edeceğim. Güzelliklerimize biz sahip çıkabiliriz, biz koruyabiliriz. Bu doğal güzellikler kirletilmeyi hak etmiyor. Doğadaki tek izimiz ayak izimiz olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Birçok vatandaşa doğa temizliği yapmasında örnek olduğu için memnun olduğunu dile getiren Köylübay, emek veren herkese teşekkür etti.

“DOĞA HEPİMİZİN SORUMLULUĞUNDA”

Doğa temizliği faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve doğayı korumaya yönelik daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Köylübay, “Çocuklarımıza, torunlarımıza, gelecek nesillere temiz çevre bırakmak hepimizin sorumluluğunda. El ele vererek doğamızı koruyalım. Yarına daha temiz günler bırakalım” diyerek sözlerini sonlandırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!