MARMARİS MANŞET

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARI KORUYUCU TEDBİR

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARI KORUYUCU TEDBİR

Marmaris Belediyesi, corona virüsünden en çok etkilenen yaş grubu olan 65 yaş üstü vatandaşların alışverişlerini güvenli bir şekilde yapabilmeleri için yeni uygulama başlattı. Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların pazar alışverişlerini güvenli bir şekilde yapabilmeleri için 11.00-12.00 saatleri arasında yapmaları şeklinde uyarıda bulundu.

Marmaris Belediyesi corona virüsten en çok etkilenen 65 yaş üstü vatandaşları korumak amacı ile  uyarıda bulundu. Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların merkez, Armutalan ve Beldibi pazarlarında güvenli alışveriş yapmalarını sağlamak amacı ile 65 yaş altı vatandaşların saat 11.00 ile 12.00 saatleri arasında pazar yerini kullanmamaları uyarısında bulundu. 65 yaş üstü vatandaşların ise güvenli alış veriş yapmaları için bu saatleri tercih etmesini istedi.

Korona virüs önlemleri ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Marmaris semt pazarları kuruluş günleri de değişti. Buna göre; Merkez Pazaryeri; Salı, Çarşamba, Perşembe. Beldibi Pazarı; Pazartesi. Armutalan-Camiavlu Pazarı; Cuma günü kurulacak.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar, 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!