MARMARİS MANŞET

68 KUŞAĞINDAN BİRİ OLARAK

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Evet, her insanın yaşamında unutamadığı anlar vardır, zaman kesimleri, vardır. Bu süreç her yaşam kesiminde, artı veya eksiler ile doludur. Ben de size o kan ve kaos dolu yıllarda yaşadıklarından çok azını sizlerle paylaşacağım.

Sultanahmet İktisadi Ve Ticari Bilimler akademisinde okuyordum. Şu an Marmara Üniversitesi olarak anılıyor.

Her sabah okula giderken, inanın ki anamla helalleşip, elini öpüyor ve okula öyle gidiyordum. Her mahalle kendi içerisinde bölünmüş kurtarılmış bölge kurtarılmamış bölgelerle dolu idi.

O zamanlar Beşiktaş- serencebey de oturuyorduk. Kız kardeşim, İTÜ Kimya bölümü, birader, İTÜ. Maslak makine mühendisliğinde, abim de Işık Mühendislik, Beşiktaş ta okuyordu.

Her gün bir olay yaşanıyor, gencecik talebeler vuruluyor hatta hayatlarını kaybediyorlardı.

Yine bir gün, yine sabah okula giderken, Barbaros caddesinden karşıya geçmiştim ki, eli silahlı üç kişi, minibüsten üç indirip, caddenin ortasında vurarak öldürdüklerine tanık oldum. Kim kimi vuruyor belli olmayan bir ortamdı o günler. Barbaros caddesinden şuursuzca uzaklaştım.

İsli bir bulut sarmıştı gökyüzünü, ya sağcıydın ya da solcu. Neticesi malum.

Kısa anlattım oldukça, bu günlerde yine talebe polis hareketliliği yaşanıyor. Hani yalvarsam diyorum, Allah o günleri tekrar yaşatmasın diye. Hiçbir evladın burnu kanamasın, polis-talebe kol kola olsun. Yetkililer hangi taraftan olursanız olun, bu bulutları dağıtın, hoş görü ve sağduyuya davet edin sizlerde sağduyulu hareket edin.

 Kazanan dış mihraklar olur, gülense düşmanlarımızdır bu durumdan. Yaşanmışlığımız var yaşadıklarımız var tecrübeler var, bu kazananı belli olmayan kaostan, kurtaracak tek yol, sağduyulu anlayıştır.

Sağduyulu olalım her ne tarafta iseniz, babalar sağduyuludur analarda, devlet baba da.

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!