MARMARİS MANŞET

7/24 GÖREVDEYİZ

7/24 GÖREVDEYİZ

Geçtiğimiz günlerde Marmaris Pazar Yeri yakınında bir araç henüz belirlenemeyen bir nedenle alev almış, iddiaya göre, ekipler itfaiye noktasına 400 metre uzaklıktaki araca 15 dakika sonra müdahale ettiği ihbarı gazetemize bildirilmişti.
Olayın Manşet Gazetesi’nin sosyal medya hesabından paylaşımından sonra gelen tepkiler üzerine, muhabirlerimiz Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı olan Marmaris İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret ederek, halkı doğru bilgilendirmek amacı ve objektif yayıncılık anlayışı ile iddialar tekrar dile getirildi.

Konuyla ilgili olarak Manşet Gazetesi’ne yapılan bilgilendirmede, ‘Türkiye genelinde uygulanmaya koyulan 112 Acil Çağrı Merkezi uygulamasına Muğla ili olarak 2015 yılında dahil olduk. Tüm acil çağrı numaraları (112-154-155-110-177-156 vb.) Tek numara 112 olmuştur. Bu vesile ile acil numara karışıklığı son bulmuş acil durum ekipleri arasında koordinasyon sağlanmıştır. Bir yangın veya kaza olayında 112 ACM itfaiye ambulans emniyet güçleri ve ilgili birimleri aynı anda olay yerine sevk etmekte olası gecikmeleri önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Marmaris İtfaiye Grup Amirliği olarak haftanın 7 günü 24 saat esasına görev yapmaktayız. İhbar tarafımıza ulaştıktan sonra en geç 30 saniye içerisinde istasyondan çıkılmakta olay yerine intikal edilmektedir. Ayrıca her olayımız ihbar geliş saati, ihbarın amirliğe iletilme saati, araçların istasyondan çıkma ve olay yerine ulaşma saatleri tamamen dijital ortamda (santral kayıtları, GPS verileri ve kamera sistemleri) kayıt altına alınmaktadır. Çalışmalarımız hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımızı müsait oldukları bir günü bizimle birlikte geçirmek için her zaman bekleriz. Sağlıkla yangınsız kazasız belasız günler dileriz’ denildi.
Ziyaret esnasında gelen yangın ihbarına itfaiyecilerin tepkisi kameralarımıza yansıdı. Telefon ihbarının ardından itfaiye araçlarının istasyondan çıkış süresi 40 saniye olarak kayıtlara geçti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!