MARMARİS MANŞET

ACILAR PAYLAŞTIKÇA AZALIR

ACILAR PAYLAŞTIKÇA AZALIR

Marmaris halkı, Elazığ depreminde etkilenen vatandaşlara yardım etmek için tek yürek oldu. Marmaris Belediyesi’nin ve Kent Konseyi’nin organize ettiği yardım kampanyasında iki günde içinde gıda, kıyafet, battaniye gibi malzemelerin olduğu yaklaşık 1000 koli yardım toplandı. Çocuklar oyuncaklarını gönderirken, birçok vatandaşın da kendi yaptığı kolilerin üzerine “dualarımız sizinle ve geçmiş olsun” yazılı not dilekleri içeren notlar da çıktı.

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi’nin başlatmış olduğu Elazığ ve Malatya depremi için toplanan yardımlar içinde mont, ayakkabı ve battaniye getiren yardımseverler, depremde evleri zarar gören ve sokakta kalan vatandaşlar için Marmaris halkı seferber oldu. Türk halkının bu tür olaylarda birlik ve dayanışması örnek oldu.

GÜN DAYANIŞMA GÜNÜ

Tüm Türkiye, Merkez üssü Elazığ olan ve çevre illerde de hissedilen 6.8 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Marmaris halkı da depremzedelere yardımcı olabilmek için adeta seferber oldu.

Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen yardım kampanyasında iki gün içinde kolilerce yardım malzemesi toplandı. Battaniye, yorgan, kışlık kıyafet, ayakkabı, gıda gibi yardım malzemeleri belediye ana binasında bulunan Zabıta Müdürlüğü’nde toplandı. Yaklaşık 250 koli yardım malzemesinin yanısıra katalitik, elektrikli ısıtıcı da yardım malzemelerinin içinde yer aldı. Belediye katalitiklerin tüpünü de aldı. Zabıta ekiplerinin özverili çalışmasıyla kolilere konulan yardım malzemeleri deprem bölgesine koordine halinde gönderilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

MARMARİS TEK YÜREK OLDU

Marmaris Kent Konseyi’nin de destek verdiği kampanyaya verilen katkı nedeniyle Marmaris halkına teşekkür eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Elazığ’da yaşanan deprem hepimizin yüreğini yaktı. Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun. Marmara Depremi’nde ben de o acıyı yaşadığım için onların neler hissettiğini gayet iyi anlayabiliyorum” dedi.

“Bizim toplum olarak bu tarz durumlara karşı duyarlılığımız oldukça yüksektir” diyen Oktay, “Biz de Marmaris Belediyesi olarak böyle bir yardım kampanyası başlattık. Marmaris halkı bu konuda duyarlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Toplanan malzemelerimizi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığımız kanalıyla depremzedelere ulaştıracağız” diye konuştu. Marmaris’te yaşayan bir vatandaş, tüm halka seslenerek, hep beraber birlik olup, kenetlenerek destek olunması gerektiğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!