MARMARİS MANŞET

AÇLIK OYUNLARI

AÇLIK OYUNLARI

Korona virüs önlemleri kapsamında geçtiğimiz cuma akşamı sokağa çıkma yasağının uygulanacağının duyurulmasının ardından Marmaris’te vatandaşlar marketlere, fırınlara ve akaryakıt istasyonlarına akın etti.

SOSYAL MESAFE’ UNUTULDU!

Türkiye’de Cuma akşamı yüz binlerce insan, sosyal mesafe kuralını ezip geçerek, salgının yayılım hızının tavan yapması için tüm koşulları oluşturdu. Geçtiğimiz hafta sonu korona virüs salgınına karşı 30’u büyükşehir ve Zonguldak ile toplam 31 şehirde iki gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının duyurulmasının ardından Marmaris’te yoğun bir hareketlilik yaşandı. Bazı vatandaşlar marketlere, fırınlara ve benzin istasyonlarına akın etti. Fırınların önünde uzun kuyruklar oluştu. Sokağa çıkma yasağı haberinin gelmesi ile birlikte ihtiyaçlarını görmek için bir anda dışarıya çıkan vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını da ihlal etti. Sokaklarda sıraya giren birçok vatandaşın eldiven ve maske takmadığı da dikkat çekti.  Bazıları ise bu mesafeyi korumaya çalıştı. Marketlere akın vatandaşlar ise en çok su, ekmek, kola, sigara ve atıştırmalık aldı. İçişleri Bakanlığınca Cuma gecesi saat 24.00’ten itibaren 12 Nisan saat 24.00’e kadar 30 büyükşehirle Zonguldak’ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasak büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ile Zonguldak il sınırlarını kapsıyor.

ÖNCEDEN AÇIKLASAYDIK DAHA KÖTÜ OLURDU

Sokağa çıkma yasağı birkaç gün önceden ilan edilemez miydi? Sorusuna ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

“Yasak kararını açıklayan ülkelerin hangi saatte aldıklarını hatırlıyor musunuz? Tecrübe önümüzde, erken saatte açıklasaydık, bazı ülkelerde gördüğümüz, izlediğimiz gibi marketlere akın olsaydı daha mı iyi olacaktı? Yağmalarcasına marketlerden tuvalet kâğıtlarına, gıda malzemelerine nasıl hücum edildiğini bir hatırlayın. Böyle bir ortam çok daha mı iyi olurdu, yoksa daha mı kötü olurdu?”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!