MARMARİS MANŞET

ADANA’NIN GURUR GÜNÜ

ADANA’NIN GURUR GÜNÜ

Marmaris’te yaşayan Adanalılar ve Adana dostları, 5 Ocak 1922 Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünde bir araya geldi.

Adanalı İş İnsanı Yalı Beach Club işletmecisi Ruşen Yönlü’nün ev sahipliğinde düzenlenen geceye Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Köksal, İhsan Öztürk yanı sıra Marmaris’te yaşayan Adanalılar ve dostları katıldı.

“BİRBİRİMİZE HER ZAMAN DESTEK OLALIM”

Adanalıların sevilen siması Emekli Albay Turgay Karademir yaptığı konuşmasında, “ Yıllardır Marmaris’te yaşıyoruz. Bu gecemizde Adana sevdalısı değişik sektörlerden yeni yeni arkadaşlarımızı görüyoruz. Bundan sonra Adanalı hemşerilerimiz olarak birbirimiz ile iletişim halinde olalım. Marmaris’te bir birimize her zaman destek olalım. Bu gecemizi hazılayan Galip Afşar ve Ruşen Yönlü arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. Gecemize katılan Marmaris Belediye Başkanımız Mehmet Oktay’da ayrıca teşekkür ediyoruz. Biz kendisine her zaman destek olduk. İnşallah onunda bize dernekleşme konusunda desteği olur. Bu vesile ile 5 Ocak 1922 Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünde bir araya gelmekten çok mutluyuz. 5 Ocak Adana’nın gurur günüdür. Gecemizde Adanamıza özgü yemeklerimizde var” dedi.

“YAPABİLECEKLERİMİZİ BİRLİKTE KARAR VERELİM”

Adanalılarla birlikte olmanın ve Adanalıların sofralarına kendilerini davet etmelerinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Adana doğumlu Marmarisliyiz. Birlikte burada yaşıyorsak kimin nereli olduğu önemli değil. Hepimizin yaşadığımız kente dair sorumlulukları var. Onun için sizlerde Marmarislisiniz. Bizim düşüncemiz bu. Beni davet ettiğiniz için Yalı Beach Club işletmecisi Ruşen Yönlü arakadaşımıza çok teşekkür ediyorum. Bu akşam bize sofranızı açtınız. Biz vaatle ilgili boş konuşan değiliz. Biz oturup konuşup talepleri birlikte değerlendiren bir yönetim anlayışımız var. Onun için sizlerin istekleri ile ilgili oturup konuşuruz, yapabileceklerimizi gücümüz yettiği oranda yapağız. Adanamızın kuruluşunun 98’inci kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kuruluş döneminde en önemli mihenk taşlarımızdan birisi. Bu anlamda ben başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!