MARMARİS MANŞET

ADD: BAĞIŞIMA KARIŞMA

ADD: BAĞIŞIMA KARIŞMA

Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar, iktidarın yasalara aykırı şekilde, tüm bağışların kendi kontrolündeki hesaplara yönlendirilmesi talebiyle, bazı meslek gruplarına zorla bağış yaptırma talebini doğru bulmuyoruz dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar, “Corona Virüsüyle topyekün mücadele ettiğimiz bugünlerde, iktidarın yasalara aykırı şekilde, tüm bağışların kendi kontrolündeki hesaplara yönlendirilmesi talebiyle, bazı meslek gruplarına zorla bağış yaptırma talebini doğru bulmuyoruz” dedi.

Uçar, “ Yerel Yönetimler yasalara uygun şekilde bağış kampanyaları yapabilirler ve her zaman yapıyorlar. Muhalif partilerdeki belediyelerin bağış kampanyalarına getirilen yasak ve halkla temasta en önde sorumlu olan, görev alan belediyelerin çalışmalarının durdurulması, halkımıza ancak zarar verir. Bu nedenle, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri’nin hesaplarına konan blokelere rağmen, kampanyaya büyük bir destek veren halkımızın her zaman olduğu gibi yine yanındayız ve destekliyoruz.

“Bağış Yap, Dekont Gönder” Doğru Değildir

Ayrıca, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi yetiştiren değerli öğretmenlerimize dayatılan, iktidarın öncülüğünü yaptığı; “Biz bize yeteriz Türkiyem“ kampanyası için, “Bağış Yap, Dekont Gönder” baskısı da doğru değildir. Her tür bağış ancak insanların özgür iradeleriyle ve gönüllü olarak yapılırsa bağış olarak kabul edilebilir, aksi halde zorla ve baskıyla olur ve özünden uzaklaşır; bağış yapanın da, bağış alanın da duygularına zarar verir.

Atatürk’ün “Unutmayınız ki Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir” dediği, “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmekle yükümlü öğretmenlerimizin de bu dayatma karşısında yanındayız ve bu yasa dışı, keyfi; ‘Bağış Yap, Dekont Gönder’ dayatmasına da karşıyız..

Bu nedenlerle; #BağışımaKarışma kampanyası başlatıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!