MARMARİS MANŞET

ADD MARMARİS ŞUBESİNDEN AÇIK MEKTUP

ADD MARMARİS ŞUBESİNDEN AÇIK MEKTUP

T.C. Milli Eğitim Bakanı
Sayın ZİYA SELÇUK;
Milletler ve devletler; ancak ve ancak, milli kahramanlarına sahip çıkarak ayakta kalabilir, varlıklarını sürdürebilirler. 
Türk Kurtuluş Savaşı’nın Eşsiz Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, tüm dünyada haklı gururumuz ve onurumuzdur. Atatürk’ün silah arkadaşları ise Türk Milleti’nin kahramanlarıdır. 
İstiklal Savaşımızın unutulmaz komutanlarından Albay Reşat ÇİĞİLTEPE, milli bir kahramandır. Ankara Mamak’ta bulunan ortaokuldan adının kaldırılması milli bir faciadır. Bunun gerekçesi ise daha da vahimdir: “para veren, bağış yapan bir şahsın ismi verilmiştir”. Bu açıklama, milli his, milli vicdan ve insani değerlere sahip hiçbir yurttaşımızca kabul edilmeyecektir. 
Milli kahramanlarımızın parasal karşılığı olamaz, bulunamaz. Milli kahramanlarımız; bizi biz yapan, bizi ulus yapan, devlet yapan ve yaşatan değerlerimizdir. Milli kahramanlarımıza karşı hepimiz borçluyuz. Bizler, sizler, Türk Milleti, Albay Reşat ÇİĞİLTEPE’ye, Mustafa Necati’ye borçludur. Bu borcu ödemek de mümkün değildir. 
Bu vahim hatadan biran önce dönülmesini, yanlışın düzeltilmesini ve Albay Reşat ÇİĞİLTEPE ismini ait olduğu okula yeniden verilmesini talep ediyoruz. Bu bir “millilik” sınavıdır. Yasal yollara da müracaat edeceğimizin bilinmesini isteriz. 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve milli kahramanlarımızın isimlerine dokunmayın.                   

Onların aziz hatıralarına yapılan bu saldırıları durdurun. 
Unutmayınız ki, tarih bu tür olayları gelecek kuşaklar da görsün diye yazacaktır. 
Dilay UÇAR

ADD MARMARİS ŞUBE BAŞKANI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ