MARMARİS MANŞET

AKP VE PLAJ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 343 makalesi bulunuyor.

AKP Marmaris içmeler sahilinde, Kültür ve Turizm Bakanlığınca, güzel bir plaj yaptırıldı. Gerçekten görmeye değer bir tesis, Marmaris’e hayırlı uğurlu olsun emeği geçenleri de tebrik ediyorum.
Sağlık için olmazsa olmazlardan, duş, tuvalet, giyinme-soyunma, çocuk emzirme kabinleri, gerçekten beş yıldız idi. Bana göre beş yıldız bile az, hijyen konusuna belli ki çok önem verilmiş ve üzerinde hassasiyet ile durulmuştu.
Plaj beş yıldızlı değil, dünya cennetlerinden bir idi, gök kubbenin yıldızlarını versen yetmez, doğasıyla yeşillikleri ile denizi ile, güneşi kumu ile.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayr eyler
Ârif ânı seyr eyler
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler, mısralarında olduğu gibi, bu cennet mekânın sadece kumunu az eylemiş o kadar.
Açılışta halkın iştiraki yeterli değildi ama inanıyorum ki dilden dile kulaktan kulağa, yapılan bu güzel tesis, kısa zamanda Marmaris yaşayanlarının gözde yeri olacaktır.
Restoran ve kafeteryaları gerçekten hijyen olup rahatlıkla eşsiz manzaraya karşı, zevk ile çayınızı yudumlarsınız. Yetkililerin ifadesine göre yiyecek ve içeceklerin fiyatları el yakıcı olmayıp örneğin, bir bardak çay üç lira olarak etiketlenmiş. Eş dost veya kendiniz için, şezlong ve şemsiye fiyatlarını sorarsanız, iki şemsiye bir şezlong yirmi beş lira, tek şezlongun fiyatı ise on lira. Bu güzellik ve güzel tesis, Bodrum’da olsa idi ve parasal bir mukayese etseydiniz, böyle nitelikte bir yerde, iki kişi, birer kadeh şarap eşliğinde bir öğlen yemeği için bin liradan az çıkamazdınız.
Marmaris’e bu tesisi kazandıran başta, Kültür ve turizm Bakanlığına, katılımları ile açılışa onur veren, siyasi ve idari erkana teşekkür ederiz.

YAZARIN SON YAZILARI
NİHAYET - 4 Temmuz 2021
AŞILAMA VE GERÇEK - 21 Haziran 2021
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!