MARMARİS MANŞET

AKSOY’DAN CEZA YERİNE, KASK

AKSOY’DAN CEZA YERİNE, KASK

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’un gerçekleştirdiği trafik ekiplerince ‘Kask kontrolü’ yapılıp motosiklet sürücülerine  ise kask hediye edildi.

‘Sen Kaskınla Çok Daha Havalısın’ projesi kapsamında durdurdukları kasksız motosiklet sürücülerine kask hediye etti. Marmaris Kaymakamlığı ve trafik ekipleri Ulusal Egemenlik Caddesinde kontrol noktası oluşturdu ve yoldan geçen kasksız motosiklet sürücülerini durdurdu. ‘Kask kontrolü’  denetimine Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez ve Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya katıldı.

Kaymakam Aksoy, kaskın olası kazalarda darbeyi en aza indirerek hayat kurtardığını, trafikte motosikletle seyir halindeyken kask takmanın zorunlu olduğunu sürücülere hatırlattı. Sürücülerse uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. İlçede ki motosiklet sürücüsüne bilgilendirmede bulunuldu. Eğitim projesi kapsamında uygulamaların devam edeceği bildirildi.

Kask tak hayatta kal

İlçede ki motosiklet kullanımın çok yaygın olduğunu belirten Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, “Motosiklet kullanımı kolay olduğu için ve park yönünden bir sorun olmadığı için kullanımı çok yaygınlaştı. Hastane istatistiklerimiz de daha çok kazaların motosiklet olduğu açıklandı. Motosiklet kazalarının sebebi kas takılmamasında dolayı,  ne yazık ki ölümle sonuçlanabiliyor” diye konuştu.

“Denetimlerimizi sıklaştıracağız”

Ertuğ Şevket Aksoy, 26 binden fazla kayıtlı motosikletin olduğunu belirterek sürücüleri kask ve ekipmanları kullanmaları için uyarılarda bulundu. Kask kullanmanın önemine dikkat çeken Aksoy, “İlçemiz de kayıtlı 30 bin motosiklet var. 30 bin civarın da motoru trafiğe çıktığı hesap ediyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal kaybı açısından, yaralanma veya ölümlerin önüne geçebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlara ve okulda ki öğrencilerimize kask kullanımının arttırılması için farkındalık oluşturuyoruz. Kask kullanımın günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmesi için bu projeyi yürütüyoruz” dedi.

Kaymakam Aksoy, “Bu çalışmayla vatandaşlarımızı kask kullanımı konusun da uyarıyoruz. Farkındalık sağlamaya çalışıyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza kask hediye ettik. Çalışmalarımıza devam edeceğiz ama bunun yanı sıra,  bu konu da denetim ve gerekli cezalandırma faaliyetlerimize de devam edecek” şeklinde konuştu.

“Bütün çalışmalarımız, halkımızın güvenliği içindir”

Hedefinin ilçede ki herkesin kask kullanımı hakkında bilinçlenmesi olduğunu ifade eden Aksoy, “İlçede ki vatandaşlarımızın herkesin olması gerektiği gibi toplumsal yaşamın, kent yaşamı ve trafik kültürünün ön gördüğü şekil de yaşamasıdır. Herkes kask taktığı noktaya gelene kadar çalışmamıza devam edeceğiz. Emniyet kemeri kullanım konusun da kullanımı yaygınlaştı. Kask kullanımı yaygınlaşana kadar denetimlerimiz devam edecek. Bütün çalışmalarımız, halkımızın güvenliği içindir” diye kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!