MARMARİS MANŞET

AKSOY’UN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

AKSOY’UN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ”  nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Engellilik sadece kişinin kendisi değil, tüm toplumun imtihanı olduğunu söyleyen Ertuğ Şevket Aksoy mesajında şu ifadelere yer verdi, “Kutlamakta olduğumuz hafta, engellilerin toplumla bütünleşmesi ve günlük yaşamda gerekli olan iletişim ve bağımsız yaşam becerilerinin kazandırılması sürecinde, içinde bulundukları sorunların anlaşılması, ortaya konulması ve çözümlenebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Engellilik sadece kişinin kendisi için değil, başta ailesi ve bireyleri olmak üzere tüm toplumun imtihanıdır.”

 Engelli olmak hiç kimsenin tercihi değildir. İnsan haysiyetine yaraşır ve toplumla kaynaşan hayat tarzı engellilerin en tabii hakkıdır. Sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bu konuda; eğitimden sağlığa, kültürden sosyal psikolojiye kadar bir çok alanda ciddi sorunlarla karşı karşıya kalan engellilerimizin, içinde yaşadıkları toplumdan ayrılmadan bir bütün olarak yaşamalarını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında olmalıdır.

ENGELLİ OLMAK KİMSENİN TERCİHİ DEĞİLDİR

Onların sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biridir.  Engelli vatandaşlarımızın, karşılaştıkları tüm zorluklarda, kamu görevlileri, sivil toplum örgütleri, gönüllü kuruluşlar, hayırseverler ve birey olarak, onlara varlıklarını hissettirmek, göstereceğimiz ilgi, duyarlılık ve destekle gerçekleştirileceğimiz çalışmalar engellilerimizin yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır.  Bu yönde atılacak her adım, engelli hayat standartlarının yükseltilmesinin bir basamağını oluşturacaktır. Engelli vatandaşlarımızın sorunları hakkında halkımızın bilgilendirilmesine ve toplumumuzdaki bilinçli duyarlılığın ve hassasiyetin daha da artmasına katkı sağlaması umuduyla, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası”nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!