MARMARİS MANŞET

AL SANA DÖRT SAAT

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 246 makalesi bulunuyor.

Ne oldu? Hiçbir şey olmadı, daha doğrusu iktidarca yaşlılar için alınan karar daha doğrusu verilen ulufe yerli yerine oturmadı. Bir buçuk ay evde yat sonrasında dört saat sokak gezmesi. Düşünce doğru, uygulama yanlış.

Parayı biriktirip biriktirip harcarsın da, yürüyüşleri biriktirip biriktirip hepsini, bir gün dört saatte sıkıştırıp yapamazsın. Aynı haftalarca biriktirdiğin yemeği bir günde bitiremeyeceğin gibi.  Gelelim atmış beş yaş üstü biz delikanlılara. El insaf kırk beş gündür modern hapishanede gönüllü hücre mahkûmlarıyız. Şimdi bize çıkın dışarı, dört saat istediğiniz yerde yürüme mesafesinde gezin dolaşın diyorsunuz.

Serçeye sormuşlar neden zıplayarak gidiyorsun, o da yürümeyi unuttum da ondan der.

Bizlerde dışarı çıkınca bir şeyler yapıyorduk, belki yürüyor, belki koşuyor, belki de yüzüyorduk.

Şimdi bir korku sarmış kafalarla buyurun yürüyün diyorsunuz. Dışarı çıkmasına çıkmalımda

böyle bir buçuk ayda bir değil, mesela her hafta iki saat salıverin dışarı bizleri olmaz mı?

Bizler de yavaş yavaş dış hayata adaptasyon sağlayalım hep beraberce. Sorarım size dört saatlik bir yürüyüş veya dolaşmayı hangi ayaklarla hangi takat ile yapacaksınız. Ha sahi biz yaşlılar için hangi yardımı yaptınız sadece bir ay sonra verilecek ikramiyeyi bir ay önce verdiniz, ya maskeler? MASKESİZ OLMAZ DİYORSUNUZ ÇOK KİMSEDE MASKE DE YOK, gün itibariyle satan da yok. Nasıl olacak bu iş. Yaşlılar elbette sokağa çıkmalı yürümeli ve de hayata tutunmalıdırlar. Ancak birazda sorumlulukla. Bence ambulanslarda hazır olmalıdır köşe başlarında. Lütfen arayı bu kadar çok açmayın biz zaten içeride kalırız kalmasına da, en az her hafta sokakta olmalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ