MARMARİS MANŞET

ALBAN’DAN KIRMIZI BAVULLU CEVAP

ALBAN’DAN KIRMIZI BAVULLU CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Mürsel Alban, kendisi hakkında “talanı iyi bilir.  Yağmayı iyi bilir çünkü dolandırıcıdır. Hadi kendisine güveniyorsa beni mahkemeye versin” diyen Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’ye kırmızı bavulla karşılık vererek. Muğla Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta MEÇEV ile ilgili Karacasöğüt’te açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Mürsel Alban’a Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete cevap vermişti. Her iki siyasetçinin MUÇEV üzerinden başlayan polemiği sürüyor.

Önceki gün bir dizi ziyaret için Marmaris’e gelen CHP Milletvekili Mürsel Alban, partisine ziyarette Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin açıklamalarına cevap verdi.

“BIRAKIN MUĞLA YEŞİL KALSIN”

CHP’li Alban, “Geçtiğimiz günlerde MUÇEV’in talan ettiği Karacasöğüt’te gittik. O yeşilin olduğu 400 metrekarelik alanı 100 kat arttırarak 40 bin metrekare iskele kurulacağını açıkladık. Halk burada sahile giremeyecek. Bırakın burayı yeşil kalsın, halkın elinde kalsın. Burayı bir kamu iştiraki diye adlandırdıkları MUÇEV aslında bir ltd. şirketi olup. Muğla Sanayi ve Ticaret Odası’na kayıtlı olduğu aşikardır. Herhangi bir vatandaşın şirketi gibi burası MEÇEV’e veriliyor. Bizde bunu eleştirdik.

ALBAN’DAN KIRMIZI BAVUL HİKAYESİ

Bu açıklamamız AK Parti’nin il başkanını rahatsız etti. Çıktı bir açıklama yaptı benim hakkımda. Dedi ki talanı yağmayı iyi bilir. Çünkü dolandırıcıdır dedi. Benim için SGK’yı dolandırdığımı ve bunlarla ilgili de gitsin beni dava etsin dedi. Şimdi talan nasıl ediliyor açıklayayım. Ak Parti İl Başkanı hani kendisi dedi ya bana ‘Marmaris’e bir kırmızı bavul ile geldim. Önce bir otelde çalıştım. Sonra o oteli kiraladım işlerimi büyüttüm’ dedi. Kırmızı bavulun hikayesi nasıl başlıyor.

25 BİN METREKARE GÖLENYE KOOPERATİFİNE VERİLDİ

Öncelikle Gölenye Kooperatifi kimin? Başkanı AK Parti’nin İl Başkanı Kadem Mete. Gölenye Kooperatifi Turunç’ta Kızılağaç’ta denize dimdik bakan bir yer. Etrafında hiç yerleşim yeri yok. Burası doğal karakteri korunacak bir alan. Bu alan AK Parti’nin İl Başkanının kendi kooperatifine verildi. Burayı Turzim Bakanlığı’nda imara açtırdı. Alan 25 bin 781 metrekare. Kırmızı bavul işte böyle doluyor. Kendi bakanına gidip oraları imar ettirerek, kendi kooperatifine vererek talan eden Ak Parti’nin il başkanıdır. Yani Bodrum, Karaca talan ediliyorsa Turunç’u da Ak Parti’nin il başkanı talan ediyor. Kırmızı bavulun hikayesi böyle gerçekleşmiştir.

 DAVAMIZI AÇTIK

Şimdi benim hakkımda dolandırıcı dedi ve çıksın bana mahkemeye versin dedi. Ben geçtiğimiz gün Muğla Asliye Hukuk Mahkemesi’ne ben davamı açtım. Ben eleştiriye açık bir siyasetçiyim. Eleştiri siyasetin içerisinde vardır. Ama hakaret asla yoktur. Ben kimseye hakaret etmedim. Hakaret eden olursa yasal yollarla hakkımı ararım. Davamızı açtık. Benim dolandırdığımı söylediği ve mahkemede avukatımın uzlaşın dediği evrakları hepsini mahkemeye getirsin. Getirmezse söylediklerinin aynısını kendisine iade ediyorum. Ama ispat edemezse bu toplumun yüzüne nasıl bakacaksın. Ben bu arkadaşın seviyesine inmeyeceğim. Çünkü o yıpranmış siyaseti bitmiş bir il başkanı. Tekrardan il başkanı olmak istiyor. Kendi tabanına da benim üzerimden kendini il başkanı seçtirmeye çalışıyor. Yargı önünde hesaplaşacağız. Benim hakkımda açılmış bir dava yoktur. Avukatımın uzlaştığı bir dava da yoktur. söylemiştir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!