MARMARİS MANŞET

ALİ BABACAN

Sevgili okurlar geçen gün televizyonlarda Fatih Altaylı’nın Ali Babacan ile yaptığı röportajı bende dikkatle izledim.

Ali bey’in söyledikleri arasında en çok geçen ”İlke ve Prensipler” sözcüğü idi.

Onun dışında söyledikleri arasında en önemli gördüğüm Gençlere önem vererek ön plana çıkarmak , yaşlılardan da  fikirlerinden faydalanmak istediği düşüncesi idi.

Bu arada çok önemli bir söz daha söyledi ”Yurtta Sulh, Cihan’da Sulh”. Çağımızda artık bu söz Uluslararası arenada tam bir gerçek olmuştur.

Her iki dünya savaşı mucidi Almanya bile sınırlarını tüm komşularına açmıştır. Dolayısı ile her tarafta para bolluğu var. Alman Bankaları belli bir miktar üstünde yatırılan paralara faiz vermiyor tam tersine bankada saklamak için ücret alıyor.

Dünya’da bol miktarda nakit para var dolaşıyor…

Bugün artık ülkelerin değil komşuları ile, hiçbir başka ülke ile sürtüşmemesi, tam tersine kardeşane geçinmesi ticari açıdan elzem. Kavga etmekle, sürtüşmekle eline hiçbir şey geçmeyecek, tam tersine kaybettirecektir.

Bu sözü Ali bey altını çizerek anlatmaya çalıştı ve çok haklıydı.

Bugün ekonomik olarak iyi bir seviyede olmak isteyen ülkeler bilhassa komşuları ve diğer ülkelerle çok iyi şekilde ilişkiler kurmak zorundadırlar. Ali Babacan’ın sözlerinin arkasında saklı olan bu idi ve yerden göğe kadar haklı.

Benim şahsi kanaatime göre ve anlayabildiğim kadarı ile Ali Babacan  dürüst, bilgili ve efendi bu gibi siyasetçiler Türkiye’ye her zaman fayda getirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!