MARMARİS MANŞET

ALKIŞ DENİZ TİCARET ODASINA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Marmaris, sivil toplum örgütleriyle, kurum – kuruluş ve yaşayanıyla, eğitime çok önem vermektedir ve de vermeye devam edecektir.

Bir zamanlar okul bulmadıkları için okuyamayanlar ya da az sayıdaki okuyanları şimdi, torunları dâhil her evlatlarını bir hatta bir değil iki üniversite bitirmeleri ve de yabancı dil öğrenmeleri için ellerinden geleni yapmaktadır.

Bu bağlamda İMEAK Deniz Ticaret Odası duyarlı yönetimi, Denizcilik bölümünde okuyan öğrencilerimize verilmek üzere 20 adet tablet bilgisayarı, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettiler.

Elbette ülkemizin içinde bulunduğu, ekonomik darboğaz ve geçim sıkıntısı dikkate alındığında, eğitime destek vererek, ulvi bir anlayışın, öncülerinden olmuşlar, olacaklarına da inancımız tamdır.

Marmaris yaşayanları olarak, eğitime verdikleri desteklerinkinden dolayı onur, İMEAK Deniz Ticaret Odamızın hakkı olsa da alkış bizdendir.

İyi ki varsınız, öğrencilerimiz eşit şartlarda eğitim hakları için verilen, her mücadele kutsaldır.

İnsan eğitimle doğmaz ama eğitimle yaşar, sözünü tekrar etmek gerekir.

Hiçbir anne ve baba, çocuğuna güzel bir eğitimden daha iyi bir miras bırakamaz. Hz. Muhammed

Bu millet ve memleket ilme ve irfana çok muhtaç; eğitim ve öğretim görmek için, ilim ve fen almak için Avrupa’ya, Amerika’ya ve her tarafa çocuklarımızı göndermeye mecburuz. İlim ve fen ve ihtisas nerede varsa, sanat nerede varsa gidip öğrenmeye mecburuz. Çok çalışmaya mecburuz. Çalışmak demek ise boşuna yorulmak terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü medeni buluşlardan azami derecede yararlanmak zorunludur. Mustafa Kemal Atatürk

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!