MARMARİS MANŞET

ALMANYA OTURMA VE ÇALIŞMA İZNİ VERİYOR

Sevgili okurlar Almanya Türklere eğer 4 yıllık Üniversite mezunu veya Yüksek Meslek okulu mezunu ise ve biraz Almanca bilecek kadar kursa gittiğini belgelerse oturma ve çalışma izni veriyor.

Almanya veya AB’de Üniversite bitirmiş Türklere  iş bulmaları için 18 ay çalışma ve oturma izni veriyor.

Duyduğuma göre muazzam miktarda müracaat olduğu…

Türk beyinleri diye adlandırdığımız gençlerimizi alıyorlar.

Alman basınında yapılan tahminlerde sadece Türkiye’den yaklaşık 5 Milyon müracaat olabileceği. Bu miktar belki de tarihin en büyük müracaatı denilebilir.

Almanya’dan gelen güvenilir bilgilerden Alman yabancılar polisi fazla mesaide olduğu…

Şimdi düşünün vizeler kalksa ne olur?

Bilhassa Almanya’da çocuk yapma sayısı son yıllarda hayli düştü, çocuğun büyük masraf olduğu, herhangi bir ayrılık durumunda çocuğun büyük sıkıntı çektiğini düşünen Almanlar çocuk yapmakta inanılmaz cimriler.

Bu nedenle birçok işyerinde kısıtlı sayıda eleman çalışıyor. Dünyanın en büyük ihracatçı ülkelerinin başlarında olan Almanya’nın kalifiye eleman ihtiyacı çok artmış durumda ve Avrupa Birliği içinden bu sorunu çözmenin imkansız olduğu anlaşıldı. Bu nedenle AB dışı ülkelerden de eleman alımına resmen 1 Mart 2020 tarihinden itibaren başladı.

Zaten Suriyeli ve Afganların ölüm pahasına Avrupaya gitme isteklerinin altında yatan da bu. Ancak bir önemli şartı unutmamak lazım o da Almanca bilmek. Almanca bilmiyorsanız Profesör dahi olsanız iş bulmanız imkansız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!