MARMARİS MANŞET

AMAÇLARI FARKINDALIK DEĞİL TEMİZ BİR MARMARİS

AMAÇLARI FARKINDALIK DEĞİL TEMİZ BİR MARMARİS

Marmaris Profesyonel İlgim Koleji Öğrenci, veli ve öğretmenleri Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün destekleri ile Aktaş’ta çevre temizliği yaptı.

Genellikle çevre temizliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için yapılan çevre temizlik etkinliklerinin yanı sıra Profesyonel İlgim Koleji öğrenci, veli ve öğretmenleri bu etkinliği daha çok gönülden temiz çevre için yapıyor. Aktaş’ta piknik alanında Pazar günü yapılan temizlik çalışmalarında öğrenciler kıyı sahil şeridi boyunca temizlik çalışması yaptı. Piknik yapanların da çöpleri olup olmadığını sorup olanların çöplerini de aldılar.

Marmaris’in daha temiz ve yaşanılabilir olması adına öğrenciler velileri ve öğretmenleri ile birlikte büyük bir sorumluluk üstleniyor. Örnek teşkil edecek olan çalışmayı görenler de takdir ediyor. Amaçları çevreye dikkat çekmek değil, gerçekten çevre temizliği yapmak olan öğrenci, veli ve öğretmenler geçtiğimiz Pazar günü ellerinde eldiven ve poşetlerle Aktaş’ta derinlemesine çevre temizliği gerçekleştirdi. Profesyonel İlgim Koleji öğretmenleri devamlı olarak öğrencileri ve velileri ile birlikte çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, her hafta belli bir bölgede Marmaris Belediyesi Temizlik Ekiplerinin destekleri ile birlikte çevre temizliği yapıyoruz dediler.

“ÇÖPÜNÜZ VAR MI?”

Hafta sonu tatillerini çevre temizliği yaparak geçiren okul öğrencilerinin piknik alanında çevre temizliği yapması çevredeki vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandı. Çevre temizliği etkinliğine tanık olan muhabirimiz Cihan Altut, Pazar günü ailecek gezmeye çıktıklarını belirterek; “Zaman buldukça Aktaş tarafına ailecek gezmeye çıkıyoruz. Pazar günü erkenden piknik için Aktaş tarafına gittik. Sabah vardığımda sahildeki çöpleri görünce bir insan olarak gerçekten utanmıştım. Yaklaşık birkaç saat sonra bir grup Profesyonel İlgim Koleji Okul öğrenci, veli ve öğretmenleri bulunduğumuz alana ellerinde eldiven ve poşetlerle temizlik yapmak için geldiler. Yaklaşık yarım saate alanı tertemiz yapıp kıyı şeridi boyunca çalışmalarını devam ettirdiler. O sırada piknik yapanların yanına gelerek öğrenciler çöpünüz var mı diyerek, piknik yapanların da çöplerini aldılar. O kadar takdir edecek bir durum ki genellikle yetişkin insanlar tarafından kirletilen doğamızı maalesef her zaman bu öğrenciler ve temizlik ekipleri temizliyor”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!