MARMARİS MANŞET

AMERİKA DA İÇ ŞAVAŞ ÇIKMAZ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Bağışlayın beni it itin ayağına basar mı elbette basmaz. Bir kapitalist diğer kapitalistin ayağına basmaz. Amerikalılar taraftar olur, oyunu da verir ama oy verdiği adamın fedaisi olmaz olamaz da. Çünkü Amerikalıların canı tüm dünya vatandaşlarının canından kıymetlidir diye bilirler. Zira öyle eğitilirler ve öyle yetiştirirler.

Trump bu kadar oy almasının sebebi, gelirin ancak yüzde 30 ila 40 aralığını kullanabilen, yüzde 80 nüfusun varlığıdır.  Trump,  potansiyel oy deposu olarak gördüğü bu dar gelirli kesimden çok oy almıştı.  

Eski başkan Trump, efendim seçmenlerin yarısının oyunu aldı. Alabilir ama ona oy verenler, Trump seçimi kaybetti diye, oy verenler bir olup kongre basmaz, ayaklanmaz, ülkede isyan çıkarmaz.

Peki, kim bu kongre basıp olay çıkaranlar?  Kim olacak, olsa olsa tahminen Trump ın paralı askerleridir. Dolar milyarderi olanların içi dışı hırstır. Kazanmak onlar için nefes alıp vermek gibidir. Kaybetmekse onlar için nefessiz kalmak gibi bir şeydir.

Buna en güzel örnek Trump tur. Amerika’daki kanlı kongre baskınının bir numaralı sorumlusudur kanaatimce.

Dünyaya demokrasi yönüyle de örnek olan Amerika’da, bu olaylardan sonra neler olabileceğini hep beraber kısmetse yaşayıp göreceğiz. Olaylar, isyana dönüşmez ve kanaatimce kanunlar üstün gelir, Amerikan yasaları gereği sorumlular için gerekenler yapılır. Trump a ne mi olur, ne olacak dünyası tersine döner diye düşünüyorum. Neden mi zira Amerikalılar için ikiz kulelerin bombalanmasından sonra ikinci şoku bu ayaklanmayı yaşamakla gördüler de ondan.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!