MARMARİS MANŞET

ANKARA’DA SİYASET FIRTINA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Erken seçim nedeniyle mi bilinmez ama siyasetin fitili ateşlendi gibi. Akşam sakin olmasına rağmen heyecanlı bir sabaha başladı Türkiye.

Merkez Bankası Başkanı görevden alınmış ve yerini bir başka bürokrat atanmıştı. Diğer yandan da İstanbul Sözleşmesinden imza geri çekilmiş idi. Belli ki iktidar çok zor bir gece geçirmişti.

Taşlar yerine oturdu mu bilinmez ama siyasetin zaten sıcak olan gündemi daha da hararetlendi.

Peki, ne olacak bundan böyle, belirtmeliyim ki hiçbir şey olmayacak. İktidar bildiği yönde gidecek muhalefet muhalefetini yapacak. Bilinen tek bir şey olacak o da siyaset, gündem değişikli ile meşgul olacak.

SALGINDA ROTA

Bence, salgın ile ilgili olarak izlenen rota yön değiştirmiş gibi. Sayın sağlık Bakanımızın, bidayette açıkladığı ve mart sonuna kadar yaklaşık elli milyon insanımızın aşılanma işi henüz gerçekleşememiştir.

Hal böyle iken kontrollü sosyal hayata geçilmiş olmasına rağmen malum salgın azalmamış, azalması şöyle dursun gün geçtikçe yaşamı daha da zor, bulaşıklı lığı da kat be kat arttırmıştır.

Her hafta sonu ülkemiz durumu kontrol edilip, harita renklerine göre tedbir alınacağı beyan edilmesine rağmen geçtiğimiz hafta sonu konu yani salgın hastalık stratejisi aynen bir hafta daha uzatılmıştır. Netice derseniz hepimiz izliyor ve takip ediliyoruz. Üçüncü salgının ki bu da hangi aşama olduğu belirtilmeksizin, ) birinci mi ikinci veya üçüncü dalga) başladığını tıbbi otoriteler beyan etmektedirler. Malum salgının üzerine üzerine gidilmesi neticelerini, önümüzdeki hafta hep beraber izleyecek ve de göreceğiz. Umarım morarmayız.

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!