MARMARİS MANŞET

AŞI GELDİ YELKENLER FORA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Geldi gelecek oldu olacak derken aşı geldi ve 11 Aralık itibariyle vurulmaya başlanacak. İnanın samimiyetimle söylüyorum, zil takıp oynayasım geldi. Aylardır evde oturmaktan ayaklarımız neredeyse tutulma noktasına geldi. Hareketsizliğin vucudumuzdaki zararlarına artık hastahanelere giderek baktırabileceğiz, kan tahlili yaptırabilecegiz, arabalarımızı yavaş sürmekten kurtulacağız ve daha neler neler.

 Nihayet gün yüzünü doya doya tadıp, eş, çocuk ve torunlarımıza sarılıp en az on aylık hasretle öpebileceğiz. Hısım akrabaları, arkadaş ve dostlarımızı ziyaret edip cay kahve ve yemeklerini yiyebilecegiz, ve daha neler neler.

Anlaşılan bu aşı sayesinde kısıtlı ve karanlık günleri geride bırakıp, hayat ve yaşama yeniden başlaycağız. Ne mutlu tüm yaşayanlara , nerede ve nasıl nefes alıyorlarsa.

Bu, yaşama geri dönüş bayramı, sadece ülkemizde kutlanmıyacak, elbette tüm dünya ülkelerinde eş zamanlı olarak kutlanacak. Ülkeler, salgın nedeniyle uğradıkları zarar ve ziyanların telefisi için çalışacaklardır. Hem ülkelerin, hem de dünyanın ekonomi ve sosyal çarkları yeniden hareketlenecektir.

Dünya yaşlıları ile genç nufus, karantina zincirlerini kırıp doya doya sporlarını yapabilecek istedikleri şekilde dolaşabilecek, ülkeler arası seyehat edebileceklerdir ve daha neler neler.

Var mı bundan daha mükemmel ötesi, yüz  numara bir bayram?

Pandemi sonrası dünyada, güneş elbette batıdan doğmayacak , yağmurlarda yerden göğe yağmayacak ama eski günlerine kavuşan insanoğlu sanmayın ki savaştan çıkmış insan kılığına girecek. İnsanlık yine eskisi gibi rafa kaldırılacak, ticaret ve jandarmalık dürtüler kabaracak, ölümüne mücadeleler ne yazık ki artarak çoğalacaktır.

Filmin ikinci yarısında, ya malum salgını önleyecek aşı beklenen neticeyi vermez ise ne olacak dünyanın hali?

Ne olacak, kalan sağların aç olanları, tok olanın kölesi olacak.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!