MARMARİS MANŞET

ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK

ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında sevgi, özlem ve minnetle andık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 81’inci yılında Marmaris’te düzenlenen törenlerle anıldı. İlk olarak Atatürk Meydanı’nda çelenk koyma töreni düzenlendi.

 Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, Garnizon Komutanı Vekili Dnz. Piyade Albay Tekin Kömür, Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Emniyet Müdürü Namık Söylemez, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve bayraklar yarıya indirildi.

Buradaki törenin ardından Armutalan Kültür Merkezi’ne geçildi. Aksaz Turgutreis İlkokulu tarafından düzenlenen törende öğrencilerin Atatürk’le ilgili söylediği şiirler, tiyatro gösterisi ve koronun seslendirdiği türküler izleyenleri duygulandırdı. Atatürk konulu resim, şiir ve komposizyon yarışmalarında birinci olanlara ödüllerin verildiği törene ilgi yoğun oldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris şube’sinin 10 Kasım “Ata’ya saygı yüzme etkinliği” kapsamında, profesyonel yüzücüler kulaç attı.

ADD Marmaris Şubesi tarafından da ‘Ata’ya saygı yüzme etkinliği’ gerçekleştirildi. Etkinlikte bu yıl Manş denizini geçen açık su yüzücüsü Emre Deliveli, Marmaris Yıldızları Spor kulübü yüzücüsü Mehtap Vardıoğlu, Galatasaray Spor kulübü eski milli yüzücüsü Rubab Şenkal, Tükez Kaya ve Dursun Kaya; Atatürk için kulaç attı. 

Bu geleneğin her sene devam edeceğini belirten Marmaris Atatürkçü Düşünce Derneği’nden Atilla Geniş, “Atatürk’ün dediği gibi, Beni görmek yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi anlayabiliyorsunuz beni her zaman görüyor demektir. Biz Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Atatürk’ü her zaman gören onu yaşatmak ve fikirlerini insanlara iletmeyi görev biliyoruz. Biz bu etkinliği sahiplendik ve her sene bu etkinliğimizi düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

YÜZÜCÜLER “ATAM İÇİN YÜZÜYORUZ”

Marmaris Atatürkçü Düşünce Derneği, “ Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıl dönümünde onu saygı ve sevgiyle anıyoruz. 2016’dan beri Ata’ya saygı yüzme etkinliğimize bu yılda coşku ile gerçekleştirdik Bize her zaman destek profesyonel yüzücülerimize teşekkür ederiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!