MARMARİS MANŞET

ATATÜRK’E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

ATATÜRK’E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

ADD Marmaris Şubesi, Yazar Orhan Pamuk’un Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle çok sert bir basın açıklaması yayımladı.

Açıklamada şu sözlere yer verildi; ‘’Büyük Atatürk’e saldırı için  birbirleriyle   adeta yarışanların ruh halini en iyi tanımlayan, şehit Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr.  Ahmet Taner KIŞLALI’nın başlığa taşıdığımız bu ifadesi olsa gerek.

Sözde, “Edebiyatçı-aydın” ünvanıyla, bulunduğu konumu borçlu olduğu Devletin Kurucusunu küçümseyen, kitaplarında  satır aralarına gizlediği ifadelerle, betimlemelerle, dünyanın saygıyla andığı, hayran kaldığı Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e saldırmanın dayanılmaz hafifliğini iliklerine kadar yaşayan Orhan PAMUK, Veba Geceleri isimli son kitabında da aynı ruh halini dışa vurmuştur.

Atatürk düşmanlığının Türk Ulusu’n da  karşılığının olmadığını görmekten aciz bu kişinin, bazı uluslararası alanlarda “muteber” sayılmasının en önemli nedeni ona bu payeyi verenlerin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk halkından yedikleri tokadın acısını hala yüzlerinde hissediyor olmalarıdır.

Güneşi balçıkla sıvamanın olanaksız olduğunu göremeyenler, ne yazarlarsa yazsınlar, ne söylerlerse söylesinler Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Ulusu’nun ve dünyanın gözündeki yerini asla değiştiremeyeceklerdir.

Cumhuriyetin temel değerlerini ve Atatürk’ü aşağılamanın “prim yaptığı”  yanılgısı ile meczuplaşanların yaptıkları, kendilerini küçültmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Milletini ve kurtarıcısını küçümseyerek aydın olunmaz. “Aydın” olmak sorumluluk ister. Aydın, üç kuruşluk kelime oyunlarıyla birilerinin ruhunu tatmin ederek alkış bekleyen biri değildir. 

Orhan PAMUK ve daha nice “sözde aydın”lara duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!