MARMARİS MANŞET

AVRUPA’DA COVİD19


Gerçekten Avrupa bugün çok büyük bir Covid19 sorunu yaşıyor. Daha dün Almanya Başbakanı
Angela Merkel televizyonlarda halka hitap etti ve bu hastalığın sayısının son günlerde arttığını ve fazla seyahat yapılmamasını, halkın çeşitli sebeplerle toplanmamalarını rica etti.

Diğer yandan birçok Alman Tıp Profesörü bu hastalığın tamamen kasıtlı olarak abartıldığını, hiçbir öldürücü etkisi olmadığını ve sadece siyaseti temiz tutmak ve hastanelerin yoğunlaşmaması için bu şekilde hareket ettiklerini söylüyor ve yazıyorlar.
Bunların içinde birçok Alman Üniversite Hastaneleri bölüm Başkanları var.

Mesela daha iki gün önce Alman televizyonlarından ve Sosyal Medya’dan Almanya Mainz Üniversitesi Viroloji, Epidemioloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bhakdi çok açık ve net olarak 2019 yılında bu zaman içinde sadece Almanya’da günde ortalama 2500 kişi öldüğünü, ölenlerin Coronna’dan değil başka hastalık ve yaşlılıktan öldüklerini söyledi. Sosyal Medya’dan Prof. Dr. Bhakdi yazarak , Almanca bilenlerin dinlemesi mümkün.

İşin çok abartıldığı söyleniyor…Bunu söyleyenlerin büyük çoğunluğu Alman ve Avusturyalı Tıp Doktorları ve Profesörleri.
Bu durumda Almanya’da halkı evlerde tutmak çok zor olsa gerek.
Diğer yandan bir eyalette akşam saatler ile kısıtlanan sokağa çıkma yasağını Alman Anayasa Mahkemesi Temel Hak ve Özgürlüklere aykırı diyerek iptal etti.

Bakacak olursanız Fransa’da da hastalık sayıları artıyor. Ancak Covid19 ölüm sayısı gerçekten çok az. Ölenlerin çoğu zaten başka hastalıklar sebebi ile ölüyor ve bu sayı zaten geçmiş yıllarda da vardı.

Yani söylenen gerçek Covid19 dan ölenlerin sayısı iki elin parmakları kadar bile yok… Bunu gazeteciler veya Tıp Bilimi uzmanı olmayanlar değil tamamı Alman Tıp Bilimi Profesörleri söylüyor.

Abartılmanın esas sebebininde hastaların hemen hastaneleri koştukları ve hastanelerin ağır yük altında kalacağı için kusurun siyasette bulunacağı ve siyaseti kurtarmak için bu şekilde hareket edildiği…

İster inanın, ister inanmayın ama durum aynen böyle…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!