MARMARİS MANŞET

AVRUPAYA TURUNCU KAR YAĞMIŞ!

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Turuncu kar yağmışta ne olmuş Avrupa’ya, biz kendi ülkemize bakalım sular, siyah siyah akıyor, zehirli sular nehirlere, göllere, denize, barajlara akıyor, MUSLUKLARA DOLUYOR DA ne oluyor?

Hey, Avrupalı bir şey olmaz merak etme sen bak korana mikrobuna, salgınların fırtına, çaresizliğin nefes gibi tükendiği zamanlarda kork.

İNSANLIK EVRİM GEÇİRİYOR

İnsanın nereden geldiği hala ispatlanmış bir olgu değil. Kimilerine göre Âdem ile Havva’dan, kimilerine göre hayvanlardan… Değişe degişe insan denilen bir şekil ile nesil devam ediyor, edecek mi derseniz ben bilmem korana bilir derim.

İnsan dediğin akıllı, konuşur, duyguları var…, dünyanın var olması ve devamı için insanların, ölüm ve doğumları gerekli.

Ve günümüzde ölü bir mikrop dünyada hızla yayılıyor, insan içine giriyor, mutasyona uğruyor, neticede hangi ve nasıl bir vücut bırakacağı şimdiden bilinmiyor. Akıllı insanlar bu salgını önlemek için gece gündüz çalışıyor ancak hala kalıcı bir çözüm şimdilik yok.

İnsanoğlu tüm tabii afetlerle başa çıkabilmişken, kendisinin uğradığı bir afet ile başa çıkamaz durumda.

Dünyanın, köle ve efendileri, mutasyona uğrayacak mı acaba, insanın bu yenidünyada yeri ne olacak? Zihinler hep karışık.

KURLAR FÜZE GİBİ DÜŞTÜ DÜŞÜYOR YA FİYATLAR

Merak etmeyin, değişen veya değişebilen hiçbir şey yok. Kurlar, füze gibi düşer, füze gibi uçar, fiyatlar ise hep kaz tüyü gibidir, zift ile beraber güzel bir ikili teşkil ederler, yapıştıkları yeri terk etmezler.

Ülkemiz yılsonu bilançosunda, gelir gidere denk olmasa da olur, bir yol bulunur denklik sağlanır, arada kalıp ezilenlerden başka kimseye bir zarar vermez, füzeler. Arada ezilenler mi, kim onlar diye sormayın, ben -sen –o, biz -siz -onlar, sanırım anlaşıldı.

Dünyayı, yakın tarihte robotlar – yapay zekâlar idare edecek, sen hala kasayı, dolarla doldurmak peşinde misiniz?

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!