MARMARİS MANŞET

BAĞIMLILIĞA KARŞI MÜCADELE KONUŞULDU

BAĞIMLILIĞA KARŞI MÜCADELE KONUŞULDU

Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Muğla’da Vali Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Olcay ve Ayhan Yazgan, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, ilgili kurum amirleri, Yeşilay Derneği Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci katıldı.

Madde bağımlılığının önlenmesi ve madde bağımlılarının rehabilitasyonuna yönelik kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşların işbirliği ile bağımlılığının yaygınlaşmasını önlemek için yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından sunum gerçekleştirildi. Yapılan sunumlarda; metruk binaların tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirilmesi, uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirilmesi, öncelik derecesine göre belirlenen okullarda güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonunun sağlanması, okul çevrelerinde güvenliğin arttırılması, özellikle okul çevrelerinde öğrencilerin uğrak yeri olması muhtemel görülen kafe, internet kafe vb. yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmaların kontrol edilmesi, muhtemel uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetlerin gözden geçirilmesi ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda başta Yeşilay olmak üzere diğer STK’lar ile işbirliğin ele alınması konuları değerlendirildi. Ayrıca benzer nitelikte bir toplantının 22 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 10.00’da ilçelerde Kaymakamların başkanlığında gerçekleştirileceği bildirildi. İl genelinde uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin bir önceki yıl yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin alınan/alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!