MARMARİS MANŞET

BALIKÇIOĞLU: MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR

BALIKÇIOĞLU: MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR

Marmaris’te 19 Ekim Muhtarlar Günü törenle kutlandı. Marmaris ve mahallelerinde görev yapan muhtarlar Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törende konuşan Marmaris Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Balıkçıoğlu, muhtarların demokrasinin temel taşları olduklarını ve  halkın hizmetinde olmaktan onur ve büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Marmaris’te Muhtarlar günü kutlamaları, sabah 9:45’te Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. Düzenlenen törene Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve mahalle muhtarları katıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Marmaris Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Balıkçıoğlu tarafından Atatürk Anıtı’na muhtarlar çelengi bırakıldı.

Törende günün anlam ve önemine binayen konuşma yapan Marmaris Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Balıkçıoğlu, 19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlığın 2015/11 sayılı genelgesiyle her yıl “19 Ekim Muhtarlar Günü” olarak ilan edildiğini söyledi.

Demokrasinin temel taşları olduklarını ifade eden Balıkçıoğlu, “Muhtarlar olarak halkın hizmetkarıyız. Halkın hizmetinde olmaktan onur ve büyük mutluluk duyuyoruz. Muhtarlar bulunduğu mahallede veya köyde devletin tüm kurumlarını temsil etmektedir. Halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlık; halkımızın talep, problem ve ihtiyaçların en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüm hususunda halkımızın en yakın yardımcısıdır. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız. Örnek muhtar olmak mahallede gözü, devletin kulağı ve durumundayız. Örnek muhtar, halkının sorunlarını ilgili makamlara götüren çözen ve muhtardır. Bu günü bizlere devletimiz hediye etti. Devletimizin halkımızın hizmetine sunarak, onların yanında olarak ve onların hizmetine koşarak göstermemiz gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde el birliği ile yarınlarımızı daha yaşanır verdiği değeri, bizlere bizlerde mahallemize güzel en hizmeti ve duruma getirmeliyiz” dedi.

Daha sonra mahalle muhtarları saat 11.00’da Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’u makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy tarafından saat 12.00’da Marmaris Polis Evinde muhtarlara öğle yemeği verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!