MARMARİS MANŞET

BAYRAM BEREKETİ

BAYRAM BEREKETİ

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Marmaris’e gelen tatilciler, hava sıcaklığının 35, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü kentte serinlemek için sahillere adeta akın etti. Tatilcilerin ilçeye girişleri sonrası trafikte aşırı yoğunluk yaşanıyor.
PANDEMİYE RAĞMEN
Marmaris’teki otellerde de Kurban Bayramı bereketi yaşanıyor. Açık olan oteller tamamen doldu. Marmaris turistik kırsal mahalleleri olan Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Selimiye, Bozburun ve Söğüt’ün nüfusu, tatilin başlamasıyla birlikte 3 katına çıktı.
BELEDİYE BAYRAMI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
31 Temmuz’da başlayacak Kurban Bayramı tatili için Marmaris Belediyesi birimleri hazırlıklarını tamamladı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay bir kez daha maske, mesafe ve hijyen vurgusu yaptı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Marmaris’te de bayram tatili Covid-19 Salgın önlemleri altında geçirilecek. Hem Marmaris sakinlerinin hem de tatile gelen vatandaşların huzur ve güven içinde, rahat bir bayram geçirmesi için çalışmalarını sürdüren Marmaris Belediyesi, bayram boyunca nöbetçi birimleriyle hizmete devam edecek. Özellikle Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü personeli 7/24 görev başında olacak.
TEMİZLİK EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
Doğal olarak en yoğun mesaiyi harcayacak birimlerden biri olan Temizlik İşleri Müdürlüğü, bayram hazırlığına günler öncesinden başladı. Çalışmalarına hız veren birim; Kapalı Çarşı, Sevgi Yolu, Kale Bölgesi’nde ve pazar yerlerinde genel temizlik ve yıkama çalışması yaptı. Temizlik personeli her zaman olduğu gibi bayramda da vardiya halinde 24 saat görev başında olacak. Vatandaşlar temizlikle ilgili şikayetler için (0252) 412 13 69 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşılabilecek.
ÖNLEMLERİ ELDEN BIRAKMAYALIM
Bayram tatili nedeniyle yerli turist yoğunluğu beklendiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Covid-19 salgınına karşın tedbirlerinin tatilin rehavetine kapılıp elden bırakılmamasını istedi. “Bayram coşkusunu doyasıya yaşayabilmek için maske, sosyal mesafe ve hijyen koşullarına özenle uymalıyız” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ