MARMARİS MANŞET

BAYRAM GELMİŞ ERCAN BEYİN NEYİNE

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 343 makalesi bulunuyor.

Ercan bey, asgari ücretli bir çalışan. Alın teri ile geçiniyor ve de hala bekar. Durumu müsait olsa elbette evlenir şartlar tek başına bile yaşamaya bile yetmiyor. Bayram yapmak, Ercan beyinde hakkı ama o bayramda bile halka hizmet uğruna çalışmak zorunda.

Ercan bey tek bir işte çalışıyor, tek bir geliri var. Bayram yapabilmek için tasarruf edebileceği bir gelir yok. Ercan beyin en büyük bayramı, anasının babasının elini öpmek hayır dualarını almak.

Ercan bey bu milyonların temsilcisi, alın teri ile çalışanların simgesi. Milyonlarca Ercan Bey var, aynı atmosferden nefes alıyor, aynı ekmeği yiyor, aynı suyu içiyor, kim bilir belki de aynı türküyü, Bayram gelmiş neyime türküsünü dinliyorlardır. Benim tanıdığım Ercan Bey, halkın sesi, hep haber peşinde.

Az aşı ağrısız başı var belki de ama bu sosyal adaletsizlik neden diye de düşünüyordur, başını yastığa koyunca.

Devlet madem ki sosyal devlet, Ercan Bey, Ercan beyler neden birkaç gün olsa bile rahatlıkla tatil yapamıyorlar?

Ercan bey rahat ve de huzurlu neden diyeceksiniz, bayram sonrası aylarda sıkıntıya düşmeyecek, bayramda fitil fitil gelmeyecek de ondan.

Ne yaptı iktidar, normal maaşı verdi üstüne bir ay sonraki maaşı da verdi yetmedi bir de bayram parası verdi, hadi yolun açık git bol bol eğlen keyfine bak dedi. Hele hele karı koca çalışıyorlarsa eve oluk gibi para aktı.

Ye iç harca ya dönüşte ne olacak? Dünyaya bir kere geldim şarkısını mı söyleyeceksiniz?

Bizim Ercan Bey akıllı. Olmayan parasını yemiyor, gelecek için de yaşamına ipotek koymuyor. Ercan bey kanaatkâr, savurmuyor sağa sola üç kuruş parasını. Vatandaş bol para harcamasının sıkıntısını, fazla değil bir hata sonra çekmeye başlayacak, kredi kapılarını çalmaya başlayacak. Ama bizim Ercan Bey, sarsılmayacak ayni azim ve kararlılıkla halkın sesi olmaya devam edecek.

Bu vesile ile, mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor ,barış ve sağlık içinde yaşayan bir ülke olmamızı temenni ediyorum.

YAZARIN SON YAZILARI
NİHAYET - 4 Temmuz 2021
AŞILAMA VE GERÇEK - 21 Haziran 2021
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!