MARMARİS MANŞET

BEKLENEN KARAR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Beklenen karar kısıtlı çıktı nedense. Beklenti tüm ülkede karantina uygulanması yani sokağa çıkma yasağı.

Ne oldu pek bilinmez ama yaklaşık üçte bir büyük şehrimizde giriş çıkışlar yasaklandı. E buna da şükür demek istiyor insan ama bu konuyu iki değil, sekiz on kere daha düşünesi geliyor insanın.

Neden diyeceksiniz zira hepimizin de bildiği gibi düne kadar maskelerin zararlı olduğu, ancak hasta olabildiğini düşünenler tarafından kullanılması gerektiği açıklanmıştı. Televizyonlarda konu uzmanları son on beş gün içerisinde saatlerce bu konuyu işlediler ve halka maske takmanın zararlarını söylediler ve de kesinlikle rahatsızlığı olanlar dışında kullanılmamasını tembih ettiler. Bu vebalin sorumlulukları kimde acaba?

Ne oldu?

Ne olacak İstanbul gibi bir şehrimizde, -tüm ülke genelinde olmasa dahi- bir kişinin on altı kişiye bulaştırması söz konusu olduğunu bizzat en üst düzey yetkili tarafından dile getirildi.

Düne kadar tüm ülkemizde maske kullanılmaması nedeniyle kaç vatandaşın bu salgına yakalanabileceğini siz hesap edin.

Gençlerin de bu salgında taşıyıcı olabileceği gece gündüz, görsel ve yazılı basında yazılıp çizilmesine rağmen, düne kadar yirmi yaş altı gençlerimiz, sokak ve akla gelen her toplu yerlerinde tabir caiz ise cirit atıyorlardı. Bir aylık gecen surenin vebali kime ait acaba?

Doğru bildiğimiz öğretilerin, daha ne kadarının yanlış olabileceğini sorgular olduk.

Otoriteler, sokağa çıkma yasağı getirilmesi veya getirilmemesi konusunda ikiye bölünmüş gibi duruyor. Yasağın getirilmemesi durumunda sorun yaşanabileceği ancak sokağa çıkılmamasının ilanı durumunda ise risk faktörünün en aza ineceği görüşü hâkim.

Bekleyip, yaşayarak göreceğiz. Başka çare var mı?

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!