MARMARİS MANŞET

BELEDİYEDEN ANINDA MÜDAHALE

BELEDİYEDEN ANINDA MÜDAHALE

Marmaris Belediyesi ekipleri, aşırı yağış nedeniyle yaşanan sıkıntılara anında müdahalede bulundu. Gece boyunca çalışan ekipler yağmurun durmasıyla birlikte tahliye ve temizlik çalışmalarına başladı.

Muğla ve bölgesinde gece saatlerinde yağan sağanak yağış, en çok Marmaris’te etkili oldu. Metrekareye 185 kilogram yağışın düştüğü ilçede Marmaris Belediyesi ekipleri, yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı gece saatlerinden itibaren teyakkuza geçti. Fen işleri, temizlik işleri, destek hizmetleri ve zabıta müdürlüğü başta olmak üzere tüm saha elemanları gece boyunca dere, mazgal, yol temizliği yaparken yağıştan etkilenen vatandaşlara da yardım etti.

Sabaha kadar çalışan belediye ekipleri gündüz de sahada çalışmaya devam etti. Temizlik, Fen İşleri, Destek Hizmetleri ve Park Bahçeler müdürlüğü ekipleri gün boyu selin yarattığı hasarın izlerini silmek için çalıştı.

Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş da çalışanlarla birlikte yağmurdan etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Marmaris’e gece boyunca 185 kilogram yağışın düştüğünü söyleyen Demirtaş, “Aşırı yağışın yaşandığı gece boyunca Marmaris Belediyesi olarak sahadaydık. Sorun yaşanan her noktaya yetişmeye çalıştık. Şimdi de hasar tespit ve temizlik çalışmaları yapıyoruz. Yapılacak çalışmaları planlıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına izin vermeyiz. Halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!