MARMARİS MANŞET

BELEDİYENİN İKİ YILLIK FAALİYETLERİ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Belediye başkanı, Mehmet OKTAY iki yıllık icraatlarını anlatmak için basın toplantısı yaptı. Tek başına yapmış olduğu iki yıllık faaliyetlerini bölüm başlıkları altında anlattı.

Marmaris’te huzur, birlik ve beraberlik vaat etmiştik, bu durumu, iki yıllık süreçte başarmanın mutluluk kaynakları olduğunu belirtti.

PANDEMİ SARSTI AMA YOLUMUZA DEVAM ETTİK

Belediye başkanı Sayın, OKTAY özetle, salgın nedeniyle, eldeki araçların sekiz yıldır bakım ve onarımının yapılmamış olmasına rağmen, tüm ana cadde ve sokakların ilaçlı sularla yıkandığını, mücadeleler de gecikmeksizin hizmetlerin ifa edildiği belediye başarılı bir hizmet verdiğini, ifade etmiştir.     

İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Sn. Oktay, 1 saatte 400 litre suyu, temiz suya çeviren vatermaker isimli cihazı envanterlerine katıldığını söyledi.

Atıkların, denize karışmaması için dere ağızlarına bariyer uygulamasını geliştirdiklerini ve tüm derelere yapılmak üzere çalışıma başlattıklarını ifade etmiştir.

ÖNEMLİ PROJELER

Belediye başkanı Mehmet OKTAY, içinde sergi salonları, kurs, toplantı merkezleri gibi birçok bölümlerin bulunacağı, iki kat zemin otoparkı üstü de kültür merkezi olarak planladıkları binayı, Vakıflar Bankası önündeki alana, ayrıca Kültür merkezi altına, iki kat otopark, Anotolia girişinden cadde girişine kadar yine yeraltı otopark projelerinin bulunduğu ve fizibilite çalışmalarının devam ettiğini ifade etmiştir.

Belediye binası konusunda ise Datça yolu üzerindeki arsaya bina yapmak istedikleri ancak burada imar ile ilgili sorunları olduğunu, mümkün olmaz ise eski yerine belediye binasını yapacaklarını belirtti. Ayrıca Beldibi’nde bulunan poligon sahası da yenilenme edilerek hizmete sunacaklarını ifade etti.

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!