MARMARİS MANŞET

BELEDİYENİN KEYFEKEDER PARK BARİYELERİNİ KALDIRMASI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

Evvela belirtmek isterim ki bu KEYFEKEDER park bariyerlerinin adı ne olursa olsun, ister duba, ister saksı, isterse kaldırım taşlarından yapılsın, isterse palet veya zincirlerle yapılsın, kaldırılması uygulanmasını bir vatandaş olarak kalben destekliyorum yeter ki bu uygulamalara göstermelik olmasın yeter ki bu uygulamalar devamlı olsun.

Yeter ki bu uygulamalar devamlı ve aksatmadan yapılsın, yapılsın da bakın o zaman bu park sorununun beşte biri çözülüyor mu çözülmüyor mu, trafikte rahatlama oluyor mu olmuyor mu? Bu konuda ısrarlı ve de inatçıyım.

Neden mi?

Ben iğneyi kendime batırayım evvela.

Burası, 71. Sokak. Bir köşesinde bir banka, bir köşesinde de iş yeri mevcuttur. Bu sokağın bir tarafında üç bina, bir tarafında da biri içerlek olmak üzere dört bina vardır. Bu binalarda da karşılıklı olarak on dört hane ikamet elektedir. Projelerinde olduğunu sanmadığım, bina çekilme mesafeleri girişlerine, araba girişi yapılmış ve hemen hepsinin önlerine taşlarla, dubalarla, saksılarla hatta belediyenin koyduğu babalar kırılarak, başka arabalar için kendilerince park yasağı getirilmiştir.

Ne yazık ki kendilerince, bu park bariyerleri vasıtasıyla sağladıkları yasakları da, bir hak olarak görmüşler ve de görmektedirler.

Durum özetle böyle. Ve bu Marmaris’ten sık görünen bir örnek. Kaç cadde var kaç sokak bilemiyorum ama sadece bu sözde ve özel yasakların kaldırılması, başta trafik akışını rahatlatacağı gibi önemli ölçüde de bir park alanı oluşmasını sağlayacaktır.

Şimdi görevlilerinden de, sorumlularından da başta belediye zabıta ekiplerinde de icraat bekleniyor beklenmektedir. Her gün olmasa bile gün aşırı bu park bariyerlerini kaldırılması için Marmaris sathında kontroller yapılacak mı yapılmayacak mı?

Yasal uygulamalar yapılacak mı yapılmayacak mı bekleyip görecek Marmaris yaşayanı.

YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!