MARMARİS MANŞET

BİR ACAİP MÜLAKAT

Güven Karabenli

Yazarın şu ana kadar yazılmış 21 makalesi bulunuyor.

Medeni halim? Dul, öksüz, yetim hepsi diyebilirim. Alkolik miyim? Evet, hayır, bilmem, part time desem olur mu? Sigara kullanıyor muyum? Bazen sigara içiyorum bazen hiç sigara kullanmıyorum. Kiminle olduğuma bağlı. Bazılarıyla birlikteyken zehir bile içmek geliyor insanın içinden.

Evet yaşım yetmişi geçti. Bu yaşta başıma bir şey gelir mi diye korkmuyor muyum? Hayır korkmuyorum. Bence en güzel ölüm, sırıtarak ölmek zaten ölüm aklıma bile gelmiyor yaptığım işi çok severek yaptığımdan düşünmeye zamanım olmuyor. Öbür dünyayı hiç mi düşünmüyorum. Düşünmez olurmuyum. Geliyorum geliyorum diye çoşkuyla gitmeye niyetim var. Zaten cennette huriler bekliyor. Don’t you think so? Millet ne mi der? Millet ne dermiş ne demezmiş umurumda degil. Aslında biraz umrumda veya çok ara sıra umur sınırlarımı zorluyor. Bilisiniz o hikayeyi ölmüş eşek kurttan korkmaz derler. Ben ölüp göğe çıktıktan sonra milletin ne dediğini siz dinlersiniz artık. Kadına şiddet? Haaa karşıyım, çok karşıyım. Daha önce de söyledim ben kadınları severim diye. Şimdi biraz daha ileri gidiyorum, ben kadınlara hayranım diyorum. İyi ki varlar. İyi ki yaratılmışlar. Onlarsız bir hayat düşünemiyorum.

Kadına şiddet uygulayan erkekler aslında aciz, hasta ruhlu acımasız insanlardır diyemiyorum mahluklardır. Biliyor musunuz ben erkeklerin doldurduğu yerlere gitmem. Çünkü zevk almıyorum. Mesala bir kez maça gittim. Bir daha mı Allah yazdıysa bozsun. O ne küfür, o ne kavga, o ne şiddetti. Kadınların yaşadıkları şiddet olayları, çok üzüyor hatta tiksindiriyor beni. Maalesef çok orospu çocuğu var. Memleketin durumu beni hiç üzmüyor mu? Üzmez olur mu? Üzüyor, hem çoook üzüyor. Uykularım kaçıyor, gazete okumuyorum, televizyon seretmiyorum, seyredemiyorum. Ama neyse ki sahil kasabalarına yerleşip, bir ellerinde rakı bardağı, bir ellerinde sigara veya her neyse kitaplardan aşırma deriiin edebi cümleler kurarak hayranlarını aydınlatan, ülkeyi kurtaran yazarlarımız var. Lafla peynir gemisi yürümeyeceğini bildiğimden ben siyasi yazılar yazmıyorum. Ama eğer bu herşeyi bilen kahraman, yazarlar ve hayranları bir eylem gerçekleştirirlerse en başta ben giderim. Yaşlansak da biz 68 kuşağıyız. Atamıza gönül vermişiz. İyi bir babamıyım? Bilmem, duygularım değişiyor. Bazen çocuğumu ciğerimin içine sokmak, bazen boğmak istiyorum. Nefret ettiğim kimse var mı? Yok be. Sevmediklerim var ama kimseye nefret edecek kadar değer vermiyorum. Neden bu kadar kadın hayranım var ve bu kadınlar ben de nemi buluyorlar. İşte orada dur Hayranlarım böyle bir soruya cevap vermeyeceğimi bilecek kadar bana inanır, değer verirler.Anlamadınız mı.O zaman anladığınız kadarını yazarsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!