MARMARİS MANŞET

‘BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER’

‘BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER’

TOBB ve Visa, pandemi döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere yeni bir kampanya başlattı. ‘BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER’ sloganı ile hayat bulan kampanya, tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet ediyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, ekonominin belkemiği KOBİ’lerin yüzde 99’unu oluşturan küçük işletmeleri pandemi sürecinde desteklemek üzere ‘BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER’ kampanyasını başlattığını duyurdu. Kampanyanın amacı, ülke genelinde tüketicilere çağrıda bulunarak herkesi ihtiyaçlarını yaşadıkları bölgedeki yerel küçük işletmelerden karşılamaya teşvik etmek. Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan “Birliğimizin ve Visa’nın başlatmış olduğu bu kampanyayı çok kıymetli buluyorum. Özellikle içinde bulunduğumuz durumu göz önünde bulundurduğumuzda evet, ‘BİR ALIŞVERİŞLE ÇOK ŞEY FARK EDER.’ Alışverişlerimizi yerel işletmelerimizden yapalım, onların ayakta kalmalarına destek olalım, bu süreci birlik ve beraberlikle atlatalım.” İfadelerine yer verdi.

Pandemi ile değişen koşullar küçük işletmeleri etkiliyor

Tüm dünyada ve Türkiye’de küçük işletmeler, pandemiyle oluşan yeni koşullar altında faaliyetlerini sürdürmeye çalışırken, aynı zamanda faaliyetlerini online ortama taşıma ve dijital ödeme kabul etme zorunluluğu ile karşı karşıya kaldı. Visa tarafından gerçekleştirilen Avrupa’da KOBİ’ler araştırması , küçük işletmelerin yüzde 65’inin şirketlerinin geleceği konusunda endişelerini ortaya koyuyor.

Küçük işletmelerin tüketicinin hayatında yeri büyük

Visa’nın gerçekleştirdiği bir başka araştırmaya göre ise tüketiciler, alışverişlerini kendi mahallelerindeki küçük işletmelerden yapma çağrısını farkındalık yaratması açısından olumlu karşılıyor ve destekliyorlar. Araştırmaya katılanlar, mahallelerindeki küçük işletme çalışanlarını arkadaş ya da aileden biri gibi görme eğiliminde olduklarını dile getirirken, bu işletmelerden alışveriş yapmanın kendilerini yaşadıkları bölgeye daha da bağladığını ifade ediyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!