MARMARİS MANŞET

BİR EV 3 FARKLI FİYAT

BİR EV 3 FARKLI FİYAT

Marmaris yaşayanları ‘Şikayetim Var Marmaris’ adlı sayfaya emlakçıların bir evi 3 farklı fiyata satışa sunmasına  tepki göstererek, yetkililerden bu duruma çözüm bulmasını istedi

Marmaris sakinlerinin en çok dert ettiği ev kiralarının artmasının yerini, bir evin 3 farklı şekilde satışa sunulması bu sefer vatandaşları çileden çıkardı. Ev fiyatlarının gittikçe artmasından çok, bir evi 3 emlakçının farklı fiyat vermesine anlam veremediğini belirten Marmaris Armutalan’da oturan Melis Akpınar ise, denetlemelerin artması gerektiğini söyledi.

KİRA ORANLARI DENETLENMELİ

Kira artışlarından yakınan  Melis Akpınar, “Ev kiralarında yaşanan değişim yıllar içerisinde olmadı, kısa süre içerisinde arttı, hem de böyle bir zamanda. Bu noktada denetim mekanizmalarının devreye girmemesi, kentte kiraların yükselmesine neden oldu. Emlak sitelerinde kira artışından bir yana, emlakçılar resmen bir evi 3 farklı fiyata gösteriyor. Nasıl böyle kafalarına göre fiyat veriyorlar, anlamıyorum. Hiç vicdanınız yok mu? Milleti kandırmaya utanmıyor musunuz? ” diye konuştu.

KİRACILAR SÖMÜRÜLÜYOR

Bilinçli olarak konut fiyatlarının farklı gösterildiğini iddia eden Kazım Demir, “Korona virüsünün olduğu zamanda bile konut fiyatları artıyor. Artmasından bir yana bir evi 3 emlakçı farklı fiyata gösteriyor. Biz kime güvenip ev kiralayacağız. Bir insan ömrü boyunca çalışsa hiçbir şekilde yiyip içmese bütün maaşını yatırsa yine bir ev sahibi olamıyor. İnsanlar kiracıların mağdurdiyetinden faydalanıp sürekli sömürme derdindeler. Marmaris’te artık 1500 lira değerinde mantıklı düşünüldüğünde bir ev yok. Çünkü, yaşam standartları belli, gelir kaynakları belli ve insanların kazançları belli” dedi.

EV SAHİPLERİ İNSAFLI OLSUN

Ev sahiplerinden insaflı olmasını isteyen bir vatandaş ise yetkililerin de bu duruma el atarak önlem alması talebinde bulunarak, “ Marmaris’te evin olmadan oturmak gerçekten çok zor, artık 2000 bin TL’den aşağı ev bulmak zor. Asgari ücretle geçinen aileler var. Ev sahipleri artık 6 ayda bir zam yapıyor. Bu durum gerçekten kötü. Güvenli ev kiralamaktan pek mümkün değil artık bu zamanda. Emlakçılar kafalarına göre fiyat belirleyip ilan veriyorlar. Bu duruma yetkililerin el atmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ