MARMARİS MANŞET

BİR HAFTADA 14 BİN TURİST

BİR HAFTADA 14 BİN TURİST

Yıllık 3 milyon yabancı, 5 milyon da yerli turiste ev sahipliği yapan Muğla’ya normalleşmenin başlaması, uçuş yasaklarının kalkmasıyla birlikte turistler gelmeye başladı.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, ‘’Sıkıntılı bir süreçten sonra Muğla turizminde gözle görülür bir canlanma yaşıyoruz. Bir çok ülke ile yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ara verilen uçuşların yeniden başlamasıyla turizmde hareketlilik yaşanmaya başladı. 15 Temmuz’dan bu yana Dalaman havalimanına iniş yapan yolcu sayısı 5827, Bodrum-Milas Havalimanına iniş yapan yabancı yolcu sayısı ise 7215, toplamda ise 13042 rakamına ulaştık. Geçen yıl aynı dönemde 171 bin 198 yabancı turist girişi olmuştu. Yaşadığımız olağanüstü durumdan dolayı geçtiğimiz yıllarla kıyaslama yapmak doğru olmaz. Ancak turizmcilerimizi mutlu edecek rakamlara yıl sonuna kadar ulaşabileceğimizi düşünüyorum’ dedi.

Geçtiğimiz yıl aynı dönemde Türkiye’de en fazla Muğla’yı tercih eden İngilizler 96 bin 622 kişi ile ilk sırada, İngiliz turistleri 12 bin 785 kişi ile Hollanda, 12 bin 705 kişi ile İsrail, 10 bin 487 kişi ile Rusya Federasyonu ve 8 bin 488 kişi ile Almanya takip ediyordu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ