MARMARİS MANŞET

BİR PAZAR NEŞESİ DAHA

Güven Karabenli

Yazarın şu ana kadar yazılmış 21 makalesi bulunuyor.

Dünyanın neresine giderseniz gidin insanlar bazı duygularını neredeyse aynı veya çok benzer kelimeleri kullanarak ifade ederler. Mesela “boşver” sihirli bir kelimedir. “Boşveeer” daha sihirlidir. Eğer samimi olarak söylenirse insanı rahatlatır. Omuzlardaki yükü alır, boyundaki gerginliği giderir. Meditasyon yapmış gibi yoga yapmış gibi hisseder insan.
Bazı durumlar da “boşver” veya “boşveeer” yetmez “siktir et” devreye girer. Oda yetmezse ” amaaan siktir et” deriz. Aslında insanın kendisine veya samimi olduğu insanlara verdiği güzel rahatlatıcı bir öğüttür. Rahmetli İsmet abim gereksiz üzülmelerimde bana çok söylerdi.
Ben de bu kelimeleri sever ve severek kullanırım. Sizlere de kullanmanızı hararetle tavsiye ediyorum.
Biraz daha coşarsak “boşver .mına koyum veya siktir et .mına koyum devreye girer. Ben bu kadar coşmayı, sevmem. Bence siz de coşmayın Çünkü bu kadar coşarsanız yine strese girersiniz, sinirlenirsiniz, rahatlama kaybolur, omuzlarınız, boynunuz kasılmaya başlar.
İngilizce de ‘Forget it” boşver anlamına gelir. “Fuck it” ise “siktir et” demektir. Yeri geldiğinde, İngilizce konuşurken çoook severek kullanırım bu kelimeleri. Bir rahatlarım, bir rahatlarım ki. Dünyalar benim olur sanki.
Deneyin derim.
Türkçesini de İngilizcesini de
Rahatladıkça bana dua eder, dua ettikçe rahatlarsınız.
İyi bir pazarınız olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!