MARMARİS MANŞET

“Bir Sağlık Meselesi Deyip Geçmeyin”

Adaçayı

Yazarın şu ana kadar yazılmış 9 makalesi bulunuyor.

Ne kadar da önemliymiş sağlığımız… Basit bir diş ağrısı bile kaliteli bir hayat yaşamanızı engellerken, büyük bir sınavdan geçiyor insanoğlu. Hepimiz kendimize göre sonuçlar çıkarıp, dersler aldık. Aslında sağlığın önem verdiğimiz bütün değerlerin önüne geçtiğini o kadar güzel anladık ki… Yapılan hırsların, biriktirilen malların, hayat yarışının anlamsız olduğunu öğrendik. Dışarıda bir bardak çay içmenin ne kadar da güzel bir etkinlik olduğunu anladık.

Öyle bir dönemdeydik ki, geziyor, yiyor, içiyor ama yine sıkılıyorduk. Bir türlü umduğumuzu bulamıyor, sürekli şikâyet ediyor, hayatın anlamsız ve saçma olduğunu düşünüyorduk. Kimilerinin elinde fazla var diye hazmedemiyor,  içimizde asla barındırmamamız gereken haset duygusunu besliyorduk.

Sadece bir virüs…

Koca dünyayı alt üst eden bir virüs yüzünden herkes kendi derdine düştü. Sevdiklerini kaybetti. O kapanması imkânsız olan dev fabrikalar, o çok güçlü dediğimiz adamların bile iş yerleri kapandı. Can o kadar kıymetli ki, onun önüne hiçbir gücün geçemeyeceğini bir kez daha anladı insanoğlu… Aslında o çok kafaya taktığımız olayların hepsinin boş olduğunu, bir saniye sonrasında başımıza ne geleceğini bilemeyeceğimizi anladık.

Umarım bundan sonraki süreçte de bu kıymetini anladığımız değerlere bakış açımız aynı devam eder. Umarım elimizdekilerle yetinmeyi, şikâyet etmemeyi öğrenebiliriz. Umarım biraz olsun bardağın dolu tarafına bakmayı öğrenebiliriz.

Sağlıklı, huzurlu ve mutluluk içerisinde bir yaşam diliyorum.

Şifa olsun…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!