MARMARİS MANŞET

BÖLGE KARANTİNASI

Sevgili okurlar Marmaris, Bodrum, Fethiye hatta Antalya gibi Belediyelerin bu yerleri acil karantina altına almasında büyük fayda var.

Aksi halde dün Bodrum Belediye Başkanının söylediği gibi büyük şehirlerden bu yazlık bölgelere akın etmek virüsü oralara taşımaktan başka birşey değildir.

Karantina insanları sadece bir oda içine alınmakla olmaz, çoğu zaman köyler, ilçeler hatta şehirler bile karantina altına alınabilir.

Bunun en basit ve en yeni örneği Çin. Bu gibi sert ve ayırım yapılmadan verilen kararlar ve kontrol ile bu bela’dan kurtulunabilir.

Aksi halde rica ve tavsiyelerle bu iş olmaz bilhassa eğitim derecesi çok düşük olan ülkelerde bu gibi durumlarda çok dikkatli olunması gerekir. 

Her hata insan hayatı ile ödenecektir…

Türkiye virüs’ten korunma tedbirlerine gerçekten zamanında ve hassasiyetle başladı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca rahatça “fevkalade” denilebilecek şekilde şahsen halka muhatap oldu ve açık ve samimiyetle durumu bildirdi.

Araya başkasını sokmadan doğrudan kendisinin halkın karşısına geçmesi aynı zamanda itibar kazandırmıştır.

Türkiye Virüsü yenme yolunda imkanları dahilinde bugüne kadar oldukça başarılıdır.

Bundan sonra Virüs gevşemeyecek emin olabilirsiniz, Türkiye’nin gevşemesini bekleyecektir…

Tedbirleri iyi alırsak ki bunların arasında Güney İlçelere hücum gibi durumlar daha şimdiden başlamıştır, bunu önleyemezsek yayılma güneye inecek ve daha fazla dağılacaktır.

Yakın bir gelecekte güney ilçelerimizde sıcaklık artacaktır, bunu duyan çok insan bu ilçelere akın edebilecektir.

Umarım Belediyelerimiz bu gibi durumların ağır sorumluluğunu şimdiden düşünürler ve gerekli tedbirleri gecikmeden alırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!