MARMARİS MANŞET

BRAVO FETHİYE

Manşet Gazetesinde aşağıdaki haberi okuyunca çok memnun oldum. Bugünkü çağda tüm medeniyet artık herşeyi küçücük kameralarla cep telefonlarından izliyor veya kayıt yapıyor. Bütün mahalle araları bu kameralarla dolu…

Sürat yapanlar, yanlış sollayanlar, istediği yere park edenler, kavga edenler, hırsızlık yapanlar artık eskisi gibi değil. Para cezası istediği kadar zengin olsun cebini acıtıyor. Virüs’te maske, mesafe ve hijyen ne ise, trafik ve halk yönetiminde kameralar ve disiplinde aynıdır.

Maalesef bizim Yöneticiler bunu yapmak istemiyor örneğin çok daha ilkel şekilde yollara engeller koyarak trafikte araçları yavaşlatma yoluna gidiyor.  Bakın Fethiye neye hazırlanıyor…

“Fethiye’de geçmiş yıllara göre başarılı bir çizgi yakalayan Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, foto kapanlı çöp takip dönemine geçecek. Çöp konteynırları boşken, konteynır etrafına çöp bırakan, mesire alanlarında çevre kirliliği oluşturanlar için foto kapan devreye girecek. Çevreyi kirletenler bu sistem ile tespit edilerek, cezalandırılacak.

Hiç olmazsa bir az da olsa teknoloji…Haber şöyle;

“Fethiye’de geçmiş yıllara göre başarılı bir çizgi yakalayan Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli, gün geçmiyor ki sürprizle karşılaşsın. Boş çöp kovasının dibine çöp bırakanlar, 5 metre uzaklıktaki çöp kovasına çöpü atmak yerine olduğu yere bırakanlar gibi, uzatılabilecek bir liste.  Fethiye genelinde 6 bin adet çöp kovası hemen her gün temizlik işleri müdürlüğü ekipleri çalışmaları gece gündüz demeden yürütürken, 6 ay önce göreve başlayan temizlik işleri müdürü Mahmut Bayraktar ekibiyle birlikte duyarsızlığa karşı mücadele ediyor. Özellikle Covid-19’a karşı başarılı bir şekilde mücadele vererek, hemen her alanda dezenfekte çalışmalarını başarıyla yürütmüştü. Fethiye’nin ücretsiz olan koylarından Karataş plajında gelişigüzel bırakılan çöpleri görünce vatandaşların duyarsızlığına isyan eden Bayraktar; “bizler temizliği en üst seviyede yapmaya gayret ediyoruz. Ancak boş çöp kovasının yanına çöp bırakmak nedir? 5 metre ötesinde çöp kovası dururken, yaptıkları keyiflerin çöpünü bulundukları alana öyle bırakmak nedir?. Bunları açıklayacak bir söz bulamıyorum. Saatlerce keyif yaptıkları alanın çöpünü iki buçuk dakika tek başıma topluyorum. Vatandaş bu çöpü kendisi atsa çöp kutusuna bizim işimiz kolaylaşır” şeklinde konuştu. Öte yandan Fethiye genelinde birçok noktaya foto kapan konularak düzensiz çöp bırakanlar piknik alanlarına çöpleri gelişigüzel bırakanlar ile çöp kutuları boş olması rağmen çöplerini atmayanlar tespit edilerek, cezalandırılacaklar”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!