MARMARİS MANŞET

BU CANLARIN VEBALİ?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

Salgın mübtelasının neresindeyiz hangi safasındayız, ne bir bilen ne bir aydınlatan ve ne de bir yol gösteren var.
Durum bu halde iken,İktidar, Asrın Küresel Salgını, salgına karşı verilen başarılı mücadeleyi kitaplaştırdığı, Türkiye’nin Koranavirüsle Başarılı Mücadelesi, eser yarın yayınlanacakmış. Kaynak , Sn. Fahrettin Altun tweet. Bu yazı muhtemelen pazertesi, Manşet Gazetesinde yayımlanacak. Yani, belirtilen eser yayımladıktan sonra bu yazıyı okuyacaksınız.
Türkiye’nin koronavirüsle Başarılı Mücadelesi, kitabını okumadan bir şeyler yazma kanı yoktur.
Okuyalım ve yorumu sonra yazarız diyelim belirtmek istediğim konuyu akatarayım.
Son aylarda malum salgın, hızını olaganüstü arttırarak rekor üzerine rekor kırmakta olduğu bilinen ve yetkililerce ifade edilen bir husustur. Bu salgın çeşidi bu kez yaşlı insanlar yanında ne yazık ki gençlerimizi de etkildiği, tıp otoriteleri tarafından dile getirilmektedir.
Bu melun salgın hızla yayılırken arkasında bir çok hasta ve vefat edenleri bırakmaktadır. İktidar halen kısmi kısıtlılık halinin devam etmesinden yana. Oysa tıp otoriteleri, zaman geçirilmeksizin tam kapanmanın gerekli olduğu görüşünde.
Zira yoğun bakım ünitelerinn doluluk oranlarına ulaştığını, vaka sayılarının daha da artması durumunda, sağlık hzmetlerinin verilmesi hususunda çok zor durumda kalınabileceğini ifade etmektedirler.
Neden tam zamalı ve belli bir sureli kapanmaya gidilemiyor, sebebi halen açıklanamıyor, neden kısmı kısıtlamalarda ısrar ediliyor? Ne yazık ki bu sorular, yanıt bulamıyor hala.
Melun salgın füze hızıyla yol alırken, diğer taraftan bu melun salgın nedeni ile vefat edenlerinde sayısal olarak arttığı her gün medyada açıklanmaktadır.
İç burkan bu vefatların varsa ihmali ve de vebali, hangi boyunlardadır?

YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!