MARMARİS MANŞET

BU KİRALAR OCAK SÖNDÜRÜR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

El isaf, vallahi de billahi de el insaf. Ne oldu da Marmaris’ e birden bire kiralar bu kadar fahişi oranda arttı? Yoksa henüz gün yüzüne çıkmamış söylentiler mi var. Anladım anladım ama bana söz verin kimseye söyleyemeyeceğiz diye. Benim size vereceğim bir sırdır. Ne olur bu sır aramızda kalsın. Kimseyle paylaşmayın ev de bile konu etmeyin.

Evet, ev kira fiyatları uçmadı uzaya fırladı.

Evet, aldığımız duyum o ki Marmaris e bir, KANAL MARMARİS yapılacakmış. Niye hemen nereden nereye yapılacak diye soruyorsunuz ki bekleyin yazacağım.

Gene alınan bir duyuma göre, Marmaris’e on beş bin kişilik aile bir geliyormuş nereden diye sormayın, yazacağım.

Gene alınan bir istihbarata göre bazı ülkelerden, başta savaş ve huzursuzluk nedeniyle kaçan, iki bin beş yüz elli, petrol ve arazi zengini üst düzey aile Marmaris te konut ve kiralama ve ev alma için çok gizli araştırma yaptırtıyorlarmış. Kimler mi elbette yazacağım.

Dahası var bu duyumların, Marmaris te, arazi ve konut kıtlığı olduğundan İmar barışı nedeniyle ahırlar tarlalar bile konutlara dönüştürülmüş, dağlardan taşlardan yollar açılmış, sahiller ikinci İmar barışı çıkıncaya kadar şimdilik, prefabrik yapılarla donatılmıştır. Kim kimler mi? Tapu aleniyetine kısıtlama getirildiğinden şimdilik yazamıyoruz.

Gelelim diğer, alınan duyum ve yapıldığı kaynaklarca iddia edilen istihbaratların, açıklanmasına.

Ne yazık ki gerçek olarak yaptığım tespit ve araştırmalar sonucunda, duyum ve istihbaratların hepsinin birer palavra olduğuna ortaya çıkmıştır.

Alınan duyum ve yapılan istihbarat diye, ağızdan ağıza dolaşan söylentilerin algı yaratma operasyonu olduğu, ortaya çıkmıştır.

Ancak anlaşılmayan ve de henüz tespit edilemeyen, bir virüs gibi kiraların neden füze gibi fırladığı konusunda yapılan araştırmalarda, hala otoriteler tarafından bir karara varılmadığı duyumu alınmıştır.

Anlaşılmayan, onlarca aile yüzlerce insan sokaklarda bas bas konuyu dile getiriyorlarken, hala kira artışlarının fahiş olarak yükselmesi konusunda, Bekleyip göreceğiz düşüncesi hâkim, olmasıdır.

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!