MARMARİS MANŞET

BU SALGIN İKLİMLERİ DE DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 319 makalesi bulunuyor.

Bu nasıl bir iştir ki malum salgından istifade etmeye yeni yeni projeler tasarlanmaya düşünülmeye başladı. Enteresandır sanki bu salgının bitmesi istenmiyormuş gibi bir hava var dünya âlemin başında.

Her ülke küresel hava durumuna göre kendi ülke geleceklerini şekillendirme gayreti içerisinde.

Her iki lafın arasında salgın sonrası her şeyin eskisi gibi olmayacağı dünyanın yüzünün değişeceği ifade ediliyor.

Ne oluyor dünya nereye gidiyor insanlar nereye gidiyor, sular ters mi akmaya başlayacak yoksa yerkürenin merkezi mi değişecek?

Şu akılcı gelebilir, betonlar yerini toprağa bırakacak, sanayi, taş devrine demeyelim ama takas devrine dönecek, silah sanayii yerini tarım ve hayvancılığa terk edecek, insanlar alkalik hava soluyacak. Bak bu akılcı bir görüş.

Tüm dünya ülkeleri bu düzende yerlerini tekrar alacak ve bu düzene göre şekillendirilecek dersen tünelin sonunda ışığı görenlerdensin denecek.

Ne olacak yani dünya metale mi dönecek, yoksa buzula mı? Yoksa bütün yaşlılar ölecek dünya 0 – 50 yaş aralığına mı kalacak?

Yoksa dünyanın sahibi olduklarını varsayan ve dünya gelirinin yüzde doksanına sahip, nüfusun yüzde onluk kısmının sonu mu gelecek?

Merak etmeyin gelmez, gelemez.

Dünya, yoksulların yönetimine hiç bir zaman geçemez.

Salgın, iklimleri değiştirirse, kafalar da karman çoban olur, deliler dünyasına döner, kimse kimseyi anlamaz herkes bildiğini okur.

Ne o ne de bu, dünya yerinde kalır ve dönmeye devam eder, yazılan senaryolar ise bir bir biter, salgın iklimi değiştirmedikçe.

YAZARIN SON YAZILARI
SECİM PERDESİ ARALANDI - 10 Mayıs 2021
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!