MARMARİS MANŞET

“BURASI BENİM EVİM”

“BURASI BENİM EVİM”

Marmaris’te ev kiralarının yüksek olması özellikle kiracıların maddi yönden bir hayli canını yakıyor. Yüksek ev kiralarına isyan eden Yılmaz Kurban, üç aydır kredi çekerek aldığı karavanda yaşıyor. Kurban, “ 1+1 eve bin tl kira veriyordum elektrik su derken emekli maaşımdan bir şey kalmıyordu. Kredi çekip karavan aldım. Karavanda yaşam mücadelesi veriyorum. Burası benim evim” dedi.

32 yıldır Marmaris’te yaşayan bir çocuk babası ve eşinden ayrılan Yılmaz Kurban, ev kiralarının yüksek olmasına isyan ederek karavanda yaşamaya başladı. Emekli direksiyon eğitmeni 67 yaşındaki Yılmaz Kurban, emekli maaşının ev kirası ile birlikte yetmediğini ifade ederek, “ Ev kirası elektrik su derken emekli maaşımdan geriye bir şey kalmıyor. Düşündüm ve karavanda yaşamaya karar verdim. Daha önceden bunu düşünüyordum. Kiralar iyice artınca sonunda karar verdim. Kredi çekerek karavan aldım. Arabamda olduğu için çekme sıkıntısı yaşamadım. Karavanı Bursa’dan alıp getirdim. Ne yapalım bir şekilde yaşamak zorundasınız.” diye konuştu.

Karavanda yaşamaya başladıktan üç gün sonra korona virüsün ortaya çıktığını belirten Kurban, “ Korona virüsü çıktığı günden itibaren karavanda yaşıyorum. 65 yaş kısıtlaması da geldiği için dışarı çıkamıyorum. İhtiyaçlarımı komşular ve arkadaşlar karşılıyor. Günlük ihtiyaçlarda 25-30 litre su kullanıyorum. Su ihtiyacımı Marmaris Belediye ekipleri, polisler ve bekçiler üç günde bir getiriyor. Kendimde giderim ama sokağa çıkma yasağı olduğu için çıkamıyorum” diye konuştu.

Karavanını sakin olduğu için şehir merkezinden uzakta bir parka yerleştirdiğini ifade eden Kurban, “ Koronavirüs önlemleri kaldırıldıktan sonra karavanda yaşamak benim için biraz daha kolay olacak. Ben bir yaşam mücadelesi veriyorum. Burası benim evim” dedi.
MARMARİS’TE YAŞAMAK ÇOK ZOR
Marmaris’teki ev kiralarının yüksekliğinden dolayı karavanda yaşayan Yılmaz Kurban’a destek veren bir su bayisinde çalışan Ramazan Bayır, “Aylık maaş ile Marmaris’te yaşamak çok zor. Ev kirası, elektrik,su derken maaş gidiyor. Ev sahipleri bu kadar fahiş fiyat uygulamamalı. Biraz vicdanlı olsunlar. Marmaris’te yaşamak gerçekten zor. Bir ev taşımaya kalksak bizim bir yıllık kazancımız gidiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!