MARMARİS MANŞET

CAN VE SOĞUTUCU

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Malum son günlerin baş haberi ve yorumu malum salgın aşısı. Şu anda aşılanmaya hazır bir kaç üretim bulunmaktadır, son aşamalarını tamamlanmış ve vurulmaya hazır aşıların, güvenlik testi raporları olmasada, sevkiyatlarının başladığını, dünya alem duydu.
En gözde aşının, taşıma ve muhafa etme koşulunun ,- 70 derecede olduğunu, Ülkemiz için temini söz konusu olan Çin aşısının böyle bir zorunluluğunun bulunmadığı ifade edildi, Bilim Kurulu üyesi tarafından ulasal televizyonlarda. Ayrıca aynı Bilim Kurulu üyesi tarafından FOKS TV de yayınlanan aşı ile ilgili söyleyişide, gözde aşının – 70 derecede muhafaza edilmesini maliyetinin çok pahalı olduğunu ve de bu – 70 derecedeki buz dolabı veya benzeri soğuk hava depolarının da aşılama bittikten sonra bir işe yaramadığını, beyan edilmiştir.
Bu durumda sormak lazım kaç can için, ne kadar, -70 derecelik buzdabı temin etmek gerekmektedir?
Yukarıda az ve öz olarak bilim kurulu üyesi tarafından belirtilen hususlara göre, demekki parası olan ülke, maliyetlerine katlanıp, vatandaşlarına gözde aşıyı alabiliyor.
Peki biz neden alamıyoruz?
O alan diğer ülke yaşayanlarının, ülke insanımızdan ne farkları var?
Biz ki vatandaş olarak, geçmediğimiz yolların köprülerin dolar cinsinde ücretlerini bile ödeyecek kadar zenginken, bir başka ülkenin vatandaşları bu aşıyı alabiliyor da biz neden alamıyoruz?
Elbette Çin aşısı da çare olabilecek vasıflara sahip olduğu özellikle vurgulanıyor ama biz kimin kızından kötüyüz?
Biz kimsenin kızından da erkeğinden de kötü değiliz,ancak bir alışkanlığımız var, ne konuşabiliyoruz ne de derdimzi paylaşabiliyoruz.
Temel’ in küçük oğlu babasına sormuş:
–Babacuğum, haçen paluklar niye konuşamayi…
Temel cevap verir:
–Ula sok kafani suyun içine, anlarsun…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!